15.1 C
Nitra
utorok, 3 októbra, 2023

Domáce násilie: Agresívny muž sa manželke vyhrážal zabitím, hodil po nej aj nôž

Prievidzská polícia obvinila 65-ročného muža pre prečin nebezpečného vyhrážania. Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, obvinený muž sa pod vplyvom alkoholu vyhrážal zabitím svojej manželke, hodil po nej dokonca aj nôž.

Kuchynským nožom ženu našťastie nezasiahol, vzápätí ju však chytil pod krk, škrtil ju a neustále opakoval, že ju zabije. „Poškodenej sa podarilo páchateľa od seba odstrčiť, ujsť na balkón a zavolať na políciu. Privolaná policajná hliadka po príchode na miesto činu obmedzila agresívneho muža na osobnej slobode. Bola s ním vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 1,90 promile,“ uviedla Kuzmová.

Agresívny muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prievidza spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. O tom, či bude obvinený stíhaný väzobne, rozhodne v najbližších hodinách súd v Prievidzi,“ dodala Kuzmová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články