8.1 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Doktor Visolajský sa zaradil medzi tých, ktorí nechcú odpovedať nepríjemné otázky, okrem vyvolených médií

Slováci si už zvykli, že naši vládni „odborníci“ sa vyhýbajú otvoreným debatám na tému COVID-19, rúška, Ivermectin, očkovanie a vakcíny. Odborníci z „druhej strany“ sa síce snažili a vyzývali ich na otvorenú debatu, no márne. Týmto „odborníkom“ stačí, že ako jediní dostávajú priestor v mainstreamových médiách, kde môžu šíriť svoju „pravdu“, a tak nepovažujú za potrebné ísť na akúkoľvek debatu.

Zvláštne je, že žiadne mainstreamové médium nedáva akýkoľvek priestor tým odborníkom, a to slovo odborníkom podčiarkujeme, ktorí majú odlišný názor na COVID-19, rúška, Ivermectin, očkovanie či vakcíny. Aj z toho vidieť, že diskusia na tieto témy sa u nás, na rozdiel od susedného Česka, neakceptuje. Diví sa potom niekto, že ľudia hľadajú alternatívne informácie v iných priestoroch, ktoré ale naša polícia a „odborníci“ okamžite označujú za konšpiračné, a informácie v nich za hoaxy a nepravdy? Čo na tom, že ich vyslovili špičky svetovej vedy a lekárstva, sú to z ich „odborného“ pohľadu jednoducho hoaxeri šíriaci bludy a klamstvá!

Najlepšie bude, aby ste sa na mňa neviazali a našli si iného respondenta

Portál nitranoviny.sk sa pokúsil o rozhovor s predsedom Lekárskeho odborového zväzu Petrom Visolajským, ktorému chcel položiť viacero otázok, medzi ktorými, prirodzene, nechýbali ani tie, ktoré sa týkali nami spomínaných „horúcich“ tém. Pán doktor síce najskôr s rozhovorom súhlasil, no vzápätí chcel, aby sme mu otázky poslali mailom, že na ne odpovie touto formou. Bolo to ešte 16. decembra minulého roku. Hoci sme sa šéfovi lekárskych odborov niekoľkokrát pripomínali, telefón nám už nedvíhal a na sms-ky neodpovedal. Navštívili sme ho teda pred Vianocami v ordinácii, no tam sme sa dozvedeli, že má dovolenku. Nechceli sme ho teda rušiť, ale dúfali sme, že po sviatkoch sa k naším otázkam predsa len dostane. Nestalo sa. Opäť sme to skúšali cez mobil a aj sms-kami, no márne. Počkali sme si teda na čas po Novom roku, a tak sme to znovu skúsili 3. januára. Opäť nič. Vyšlo nám to až cez iné telefónne číslo, keď sa nám pán Visolajský ospravedlňoval, že mal dovolenku a navyše strašne veľa práce.

Peter Visolajský: Odchádzajú sestry aj lekári, čo spravil štát preto, aby sa tak nestalo?

Aj náš ďalší telefonát skončil opäť len s prísľubom, že do stredy by možno aj mohol stihnúť na naše otázky odpovedať. Mohol, ale nestihol, pretože ani vo štvrtok 6.1. nám mobil nedvíhal a otázky nezaslal. Skúsili sme to teda cez sms-ku, ktorá predsa len zabrala. A jeho odpoveď? „Dnes sa mi to určite nepodarí napísať. Najlepšie bude, aby ste sa na mňa neviazali a našli iného respondenta.“ Zvláštne, keďže od zaslania našich otázok sa pán Visolajský niekoľkokrát vyjadroval v televíziách, a to i počas jeho dovolenky. Je zjavné, že naše otázky mu boli viac ako nepríjemné, a tak sa odpovediam na chcel, zbabelo, vyhnúť. Upozornili sme ho, že ak sa nevyjadrí, napíšeme reportáž bez jeho odpovedí. A to sme mu navrhovali aj alternatívu, že ak by ho to až tak veľmi zaťažovalo, prídeme osobne a odpovede na dané otázky si nahráme a prepíšeme ich. Túto možnosť ale odmietol.

MUDr. Peter Visolajský: Treba ľudí, ktorí prekonali covid, naháňať do očkovania?

Nemám dôvod odpovedať na otázky človeku, ktorý sa mi vyhráža

Ak by vás zaujímala jeho reakcia na naše upozornenie, tak tá bola úplne šokujúca. „Pán Uhlárik, a vy počas dovolenky pracujete? Včera som bol v Očkovacom centre, odpovedám na zásadné veci, riešim Kolektívnu zmluvu a reformu nemocníc. Počas dovolenky. Popritom som sa na dovolenke chcel venovať svojej rodine, lebo ju celý rok zanedbávam. Kľudne ma v tejto veci citujte: Nemám dôvod odpovedať na otázky človeku, ktorý sa mi vyhráža.“ No chápete? Ja som sa mu vraj vyhrážal. Zrejme si pán doktor poplietol pojmy s dojmami, pretože ja som sa mu vôbec nevyhrážal, iba som ho upozornil, že ak mi na otázky neodpovie, tak napíšem, že šéf lekárskych odborov nedokázal za takmer 3 týždne odpovedať na naše otázky. Ak je toto vyhrážka, tak to presne korešponduje s tým, prečo sa naši „odborníci“ nechcú zúčastňovať diskusií s ľuďmi, ktorí majú iné názory ako oni. Tým nechcem povedať, že my ich máme, iba sme chceli poznať, rovnako ako mnohí Slováci, jeho názor na veci, ktoré teraz hýbu Slovenskom, a ktoré rozdeľujú jeho obyvateľov. Žiaľ, márne.

Mesík si kopol do šéfa lekárskych odborov: Rodičom opichaných detí sa za lojalitu k moci určite tiež niečo ujde. Rodinou Visolajských počnúc!

Apropo, s pánom doktorom Visolajským sme sa, predsa len, skontaktovali ešte raz s tým, či predsa len nechce na naše otázky odpovedať. Opäť sa arogantne vyjadril, že on na vyhrážky nereaguje, ale že možno sa na to skúsi pozrieť. Nepozrel. A to ani do 26. januára! Je naozaj smutné, že ani šéf Lekárskeho odborového zväzu nenájde v sebe toľko odvahy a neodpovie, zo svojho pohľadu, na otázky, ktoré zaujímajú veľa ľudí. A to najmä v tejto dobe, keď je spoločnosť rozdelená na dva tábory. Ak chcete vedieť, na čo sme sa doktora Petra Visolajského pýtali, tak tu sú všetky otázky.

MUDr. Peter Visolajský: Čakal by som, že na motiváciu k očkovaniu najprv využijeme všetky možnosti, a až niekde na konci bude lotéria 

1 – Ako sa stavia LOZ k „ďakovnému“ protestu záchranárov? Podporuje ho, alebo, naopak, ste toho názoru, že takáto akcia nič nevyrieši?

2 – Čo hovoríte na zadržanie dvoch najvyšších predstaviteľov záchranárov? Môže sa to, čo sa udialo pred parlamentom odraziť aj na tom, že po odchode lekárov a sestier budú odchádzať aj záchranári? Nespôsobí to kolaps celého systému?

3- Ako sa staviate vy, ako šéf LOZ k odchodom lekárov po druhej vlne pandémie? Čo ju, podľa vás, spôsobilo?

4 – Neodídu po súčasnej tretej vlne, ktorú vláda opäť nezvládla, ďalší lekári a s nimi aj zdravotné sestry mimo naše zdravotníctvo? Ak áno, nespôsobí to ešte väčší kolaps než je teraz, a nepomôže mu ani schválená reforma nemocníc?

5 – Čo hovoríte na schválenú reformu nemocníc? Vláda si od nej veľa sľubuje, no kde nie sú peniaze a zdravotníci iba ťažko sa urobí dobrá reforma…

6 – Ak odídu ďalší zdravotníci, a s nimi aj špecialisti, kto nás bude potom ošetrovať a liečiť? Máte informácie o tom, koľko lekárov by mohlo odísť zo zdravotníctva?

7 – Nie je na smiech, že zdravotníkom musia v nemocniciach na oddeleniach, kde bojujú s Covidom pomáhať dobrovoľníci? Bez nich by to bolo ešte horšie, no vláda je zrejme spokojná s tým, že však to nejako funguje. Dokedy ale?

8 – Vyriešili by odchody zdravotníkov vyššie platy, alebo by bolo potrebné spraviť ešte niečo iné? O koľko, podľa vás, by sa mali zvýšiť platy zdravotníkov, aby neodchádzali za hranice? Je také zvýšenie platov v najbližšom období vôbec reálne?

9 – Nemocnice sú preťažené covidovými pacientami, pričom všetka vina sa hádže na nezaočkovaných. Na lôžkach sa ale objavujú aj zaočkovaní, ktorí tiež roznášajú vírus. Nemalo by sa už konečne začať liečiť už v ambulantnej sfére a nie po telefóne, ale skutočne, teda s návštevou lekára?

10 – Nedostávajú sa nakazení ľudia do nemocníc aj preto, lebo trvá dosť dlhý čas kým sa dostanú na PCR test, a potom odtiaľ aj výsledok? Nie raz to trvá aj 5 či viac dní, za ktoré by nakazený pacient mohol byť účinne liečený už lekárom v ambulancii. Súhlasíte s tým, že nám chýba včasnejšia liečba?

11 – Aký máte názor na liečbu Ivermectinom, ktorý má u lekárov, ktorí ho svojím pacientom podávali včas, veľmi dobré výsledky? Navyše, aj WHO skonštatovala, že do začiatku pandémie sme mohli mať o dva milióny obetí menej, keby sme hneď nasadili Ivermectin…

12 – Nedáva sa Ivermectin ako liečivo u nás bokom iba preto, že je lacný, a teda na ňom farma firmy a nimi dotovaní lekári nezarábajú? Výsledky liečby ním sú v mnohých, aj chudobných krajinách iba pozitívne a počty hospitalizovaných či mŕtvych sú tam podstatne nižšie ako u nás. Nižšie sú napriek tomu, že tam majú veľmi nízku zaočkovanosť…

13 – Aký máte názor na povinné očkovanie? Mnohí zdravotníci, ktorých by sa malo tiež týkať, s ním nesúhlasia. Zrejme vedia prečo… Nemôže povinné očkovanie zdravotníkov ich stavy ešte viac preriediť?

14 – Účinnosť vakcín proti koronavírusu veľmi rýchlo klesá a ako sa už verejne hovorí, budú potrebné aj ďalšie dávky, po tretej štvrtá, piata… a intervaly na ich podávanie sa skracujú… Dokedy toto potrvá? Takto často sa nechodí očkovať proti žiadnej chorobe. Nie je verejnosť zavádzaná a klamaná tým, že vakcína je zdravie a sloboda?

15 – Aký máte názor na liečbu novým liekom Molnupiravir respektíve monoklonálnymi protilátkami?

16 – Prečo sa u nás nelieči v ambulanciách aj pomocou FLCCC (I-MASK+) protokolu, ktorý je aj v zahraničí veľmi účinný?

17 – Prečo, podľa vás, odmietajú ísť naši odborníci do otvorenej diskusie s inými odborníkmi o spôsobe liečby COVID-19, experimentálnych vakcínach a aj o očkovaní? Nepomohlo by si vysvetlenie mnohých nejasných otázok tomu, aby bola väčšia zaočkovanosť? Alebo by práve odhalením utajovaných či zavádzajúcich informácií bola ešte nižšia?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články