24.2 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Dokedy sa Slováci necháte okrádať momentálnymi držiteľmi moci a dokedy mienite umierať od hladu a biedy? Pýta sa Harabin (VIDEO)

Vpád ruských vojsk na Ukrajinu a už takmer osem mesiacov trvajúca vojna na jej území spôsobila veľké problémy najmä štátom Európskej únie. EÚ sa totiž rozhodla, že Rusko zničí rozličnými sankciami, ktoré ho mali oslabiť a ukončiť tak jeho agresiu. Žiaľ, deje sa pravý opak, lebo kto najviac dopláca na sankcie je práve samotná EÚ. Že to tak skutočne je, je vidieť prakticky na každom kroku. Žiaľ, bruselskí politici, ale ani tí naši, si vôbec nevšímajú čo páchajú na svojom ľude a tvrdošijne trvajú na svojom. Dokedy ešte a ako sa to skončí?

Situáciu okolo protiruských sankcií nie raz skritizoval aj exminister spravodlivosti, expredseda Najvyššieho súdu a neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin. Jeho kritické slová boli až také trefné, že mal istý čas na sociálnej sieti stopku, ba je označovaný za hoaxera či ruskú spriaznenú dušu. Ak si však niekto jeho slová vypočuje pozornejšie zistí, že až tak od veci nehovorí. Vidieť to aj z jeho videa, ktoré venoval pádu slovenskej ekonomiky kvôli protiruským sankciám.

Na obchodnej vojne s Ruskom sme stratili už 3,5 miliardy eur

Štefan Harabin je presvedčení, že Slováci sa nachádzajú v ťažkej životnej situácii vďaka šafáreniu terajšej vládnej moci. A čo je doslova desivé, vraj bude horšie a horšie. Ako naznačuje vo videu expolitik, dôsledky protiruských sankcií sú u nás jasne viditeľné. „Portál Trend.sk, ktorého asi ťažko môžu ultraliberáli upodozrievať z konšpirácie, uverejnil správu, že slovenská ekonomika na obchodnej vojne s Ruskom už stratila tri a pol miliardy eur. Pritom ide iba o začiatok sprítomňovania sa negatívnych dôsledkov protiruských sankcií a dodávania zbraní banderovským ukronacistom do Kyjeva,“ konštatuje v úvode videa Harabin, podľa ktorého vďaka zapredanej elite v riadiacich štruktúrach štátu ako sú Čaputová, Heger, Matovič či Kollár, ale aj Naď alebo Káčer, sa slovenskí občania dostávajú do polohy absolútnej biedy.

YouTube video

Zbedačovanie Slovákov pritom podľa exministra každým dňom pokračuje a dosahuje nové, zdrvujúce podoby. Za príklad, ako sa to má robiť aby sa ľudia nemali až tak zle, dáva maďarského premiéra Viktora Orbána. „V období ekonomickej recesie a rastúcich cien všetkého sú naši občania opäť podvádzaní. Bieda, hlad, choroby, nedostatok liekov, lekárov a zima bez energie, ako nežiadúce javy budú z hľadiska negatívnych dôsledkov iba narastať,“ prízvukuje Harabin. „Dokedy sa slovenskí občania necháte okrádať momentálnymi držiteľmi moci? A dokedy mienite od hladu a biedy umierať v dôsledku hyenistického spôsobu vládnutia nepríčetnými elitami otrocky slúžiacimi ultraliberálnym anglosasom?“ pýta sa na samý záver videa Štefan Harabin.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články