16.1 C
Nitra
nedeľa, 25 septembra, 2022

Dojemné slová Lučanského rodiny v deň prvého výročia jeho smrti: Osud Ti nedoprial s nami dlhšie byť, no v našich srdciach budeš navždy žiť!

Rok. Áno, dnes je to presne rok čo v prešovskej väznici údajne spáchal samovraždu policajný exprezident generál Milan Lučanský. Stalo sa tak potom čo ho dozorcovia našli obeseného na posteli o teplákovú bundu. Jeho smrť po „samovražde“ sa však dodnes nevyšetrila.

Generál Milan Lučanský (* 10.2.1969 – † 30.12.2020) bol policajným prezidentom, ktorý posledné roky u polície tvrdo bojoval proti mafii. Stalo sa však to, že on sám sa stal vyšetrovaný za to, že spolupracoval s „mafiou“, ktorá vraj bola v policajných zložkách a na finančnej správe. Dnes jeho rodina za ním smúti o to intenzívnejšie, že uplynul práve rok od jeho záhadnej „samovraždy“. Na jeho profile na sociálnej sieti mu v statuse zanechala dojemný odkaz.

Vyšetrenie vôbec nenaznačovalo, že si chce siahnuť na život

Dojemné slová Lučanského rodiny v deň prvého výročia jeho smrti: Osud Ti nedoprial s nami dlhšie byť, no v našich srdciach budeš navždy žiť!
Dnes je tomu presne rok od záhadnej „samovraždy“ generála Milan Lučanského. Zdroj: FB / Milan Lučanský

Všetko sa to začalo 2. decembra 2020 keď v rámci akcie Judáš obvinila NAKA 8 osôb zo závažných trestných činov, medzi nimi bol aj policajný exprezident Milan Lučanský. Traja jeho najbližší spolupracovníci ho usvedčovali z ťažkých korupčných praktík, a tak ho rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu posadili do takzvanej kolúznej väzby, aby nemohol ovplyvňovať spoluobvinených alebo svedkov či inak mariť dôkazy vyšetrovania. Vo väzbe bol Prešove. Dva týždne pred pokusom o samovraždu sa Milan Lučanský zranil na oku. Lekárske správy nenaznačujú ani údajnú bitku ani pokus o samovraždu.

Uplynul rok od zadržania Milana Lučanského: „Vrahovia nech sa boja. Boh videl, čo sa dialo,“ odkazujú ľudia

Nespomínal ich ani samotný Lučanský, ktorý mal byť v utorok 29. decembra na pohovore s psychológom. Toto vyšetrenie údajne vôbec nenaznačovalo, že by si chcel siahnuť na život. O 16:30 hod prebehla kontrola cely, o 16:39 hod si možno obvinený podávajúci jedlo všimol, že si ho Lučanský neprebral a jeho cela bola otvorená. O 16:40 hod začali pokusy o jeho záchranu. Záchranári ho oživili a previezli do prešovskej nemocnice. Na druhý deň, 30.12. 2020 generál Milan Lučanský zomrel vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Lučanského trestné stíhanie bolo z dôvodu smrti zastavené.

Rekonštrukcia prípadu úmrtia Milana Lučanského má byť v januári 2022

Ďakujeme všetkým, ktorí nezabudli a venujú Ti tichú spomienku

Milý otec,

bolesťou unavený tíško si zaspal, zanechajúc všetkých a všetko čo si mal rád. S tichou spomienkou ku hrobu chodíme, pri plameni sviečok na Teba myslíme. Osud Ti nedoprial s nami dlhšie byť, no v našich srdciach budeš navždy žiť.

So smútkom v srdci si dnes pripomíname prvé výročie bez Teba a ďakujeme všetkým, ktorí nezabudli a venujú Ti spolu s nami tichú spomienku.

Odpočívaj v pokoji.

S láskou Tvoja rodina.

MAŠA HAĽAMOVÁ – Buď wůle Twá

Okolo hodiny štvrtej

na prvom poschodí budovy žltej

v izbičke číslo päťdesiatštyri

rozhodnúť má sa na bielej posteli

boj zasmušilý…

https://www.facebook.com/generallucansky/posts/341363094483395

Tak doktor povedal!

Rozhodnúť má sa, kto komu velí,

či smrť životu, či život smrti…

Na veži odbili tri štvrti.

Pred veľkou budovou ktosi

zúfalým pohľadom prosí

ručičky hodín…

Srdce si pritisol ku chladnej stene.

Nemá už sily – nezastene.

Ručička hodín letí…

Hore, tam, oblok tretí –

JEDNA – DVE – TRI – ŠTYRI –

údery štyri srdce zbili.

Teraz tam hore posledné sily

zvíťazia? – – Padnú? – –

Zrazu tri slová, zaznené slová

prenikli dušu hladkú.

Na bledé sadli si pery

tri slová veľkej viery:

,,Buď wůle Twá…“

A vôľa stala sa svätá.

V izbičke číslo päťdesiatštyri

posledné sily

v ťažkom boji zvíťazili!

Zvíťazili!

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články