17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Dobrovoľníci vyčistia po Veľkej noci brehy Liptovskej Mary

Brehy Liptovskej Mary budú vo štvrtok 13. apríla čistiť dobrovoľníci. Okolie vodnej nádrže uprace približne 150 ľudí – študentov, zamestnancov cestovného ruchu a tamojších obyvateľov. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

Stráž prírody odovzdá účastníkom na každom mieste čistenia vrecia a rukavice. Bude koordinovať zber odpadkov a ich umiestenie po skončení na vhodné miesto. Zbierať sa bude do vriec na separovaný odpad – plast, sklo, komunál. „Pozornosť budeme venovať špeciálne aj lokalite v okolí tamojšieho kostolíka, kde pribudli drevené prvky mobiliára. Majú informačný aj oddychový charakter a príjemne dotvárajú túto pre Liptov ikonickú lokalitu,“ uviedla Šarafínová.

V prípade, že záujemcovia nemajú možnosť prísť vo štvrtok, môžu čistiť aj potom, ale už len individuálne. Vyzbieraný odpad odvezú v piatok 14. apríla.

Aktivitu finančne podporilo Ministerstvo dopravy SR.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x