17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Dobrovoľníci postupne vyčistia sedem pahorkov, na ktorých stojí mesto

 Nitra (TASR) – Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu a iniciatíva Čistá Nitra spojili sily a rozhodli sa zorganizovať postupné čistenie siedmich pahorkov, na ktorých je postavené mesto Nitra. V sobotu (26. 6.) sa dobrovoľníci stretnú o 9.00 h na Pribinovom námestí, ako prvé budú čistiť hradný kopec a mestský park.
      „Záujemcovia sa môžu pridať aj neskôr počas dňa, čistenie bude trvať do 16.00 h. Informácie a ochranné pomôcky budú počas dňa k dispozícii pri vstupe na hrad, každý účastník bude mať zabezpečené aj drobné občerstvenie,“  informovala radnica.
      Každoročne už tradične organizuje mesto v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom čistenie Zobora. V tomto roku sa na základe iniciatívy občianskeho združenia Pine Hill podarilo vyčistiť aj jeden z pahorkov – Borinu. Na vyčistenom hradnom kopci sa už týždeň po čistení uskutočnia mestské slávnosti Nitra, milá Nitra…

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články