13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Do súboja o post predsedu NSK sa pustí aj táto žena!

Kandidátkou na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za Kresťanskodemokratické hnutie sa má stať súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková. Oznámila to Krajská rada KDH v Nitre, ktorá jednohlasne schválila jej kandidatúru. Tú však ešte musí potvrdiť aj celoslovenská Rada KDH.

KDH v Nitrianskom kraji v regionálnych voľbách na župana postaví ŽENU

Ako uviedol podpredseda KDH Tomáš Merašický, hnutie v regióne cíti podporu obyvateľov, ktorí si podľa neho žiadajú po viac ako 20 rokoch zmenu na poste predsedu NSK. „Ponúkame spoluprácu na tejto zmene nielen politickým stranám a kandidátom, ale aj nestraníkom a nezávislým. Rokovania o ďalšej spolupráci budeme iniciovať v najbližších dňoch. Sme presvedčení, že Martina Holečková je kandidátka, ktorá v zápase o post predsedníčky NSK dokáže uspieť,“ uviedol Merašický, ktorý je v hnutí poverený prípravou spojených komunálnych a krajských volieb.  

Do súboja o post predsedu NSK sa pustí aj táto žena!
Martina Holečková

KDH má podľa jeho slov v súčasnosti 220 starostov a primátorov a takmer 3000 poslancov regionálnych, mestských a miestnych zastupiteľstiev. „Jednotlivé krajské rady nominovali spolu štyroch kandidátov na predsedov samosprávnych krajov.

Igor Kršiak: Z Nitry sa vyhnať nedám

Okrem Holečkovej v Nitre schválila Krajská rada KDH v Trenčíne ako kandidáta na predsedu kraja Petra Máťoša. V Žilinskom kraji zasa krajská rada nominovala podpredsedu KDH a Žilinského samosprávneho kraja Igora Janckulíka. V Prešovskom kraji zvolila krajská rada ako kandidáta na predsedu vyššieho územného celku súčasného predsedu kraja a predsedu KDH Milana Majerského. „Celoslovenská rada hnutia bude o všetkých štyroch kandidátoch rozhodovať na konci februára,“ informovalo KDH.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články