6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Do mesta sa po ročnej pauze opäť vracia festival The Legits Blast

Do Banskej Bystrice sa po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu opäť vracia hip-hopový a tanečný festival The Legits Blast. Už 12. ročník podujatia sa tento rok presunie z areálu plážového kúpaliska späť do interiérových priestorov.
      „Vraciame sa do garážových a klubových priestorov, ktoré sú pre breakingových tanečníkov oveľa zaujímavejšie a hlavne bližšie ich životnému štýlu,“ uviedol organizátor festivalu Miro Križan. Minulý rok sa festival uskutočnil v online priestore, protipandemické opatrenia ovplyvnia aj aktuálny 12. ročník podujatia. Počet účastníkov v exteriéri je limitovaný na 1000 ľudí, v interiéri na 500.
      Súčasťou festivalu bude súťaž Outbreak Europe rozdelená do piatich kategórií, či tradične najatraktívnejšia súťaž s názvom Rep Your Country, v ktorej si sily zmerajú národné tímy. Organizátori do programu zahrnuli i projekt Youth is The Future venovaný deťom a mládeži, v ktorých vidia potenciál novej generácie tanečníkov.
      Festival The Legits Blast patrí pod hlavičku medzinárodného projektu E-Cypher, ktorého cieľom je propagovať hip-hopovú kultúru a rovnosť medzi mladými v Európe. V meste pod Urpínom sa uskutoční od štvrtka (22. 7.) do nedele (25. 7.).

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články