5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Djokovič: Žiadny turnaj hrať nebude

Súčasná tenisová svetová jednotka Novak Djokovič sa nesmie zúčastniť grandslamového turnaja v Melbourne Australian Open. Naopak musí Austráliu opustiť.

Djokovič: Žiadny turnaj hrať nebude
Foto: TASR

Minister pre imigráciu Alex Hawke mu totiž zrušil predtým udelené víza, ktoré získal na základe výnimky z povinného očkovania, informuje portál Echo24. Hawke to uviedol vo svojom vyhlásení.

Djokovičovi navyše hrozí v Srbsku kvôli porušeniu izolácie pokuta, dokonca možno aj väzenie, tvrdia tamojší právnici. Dôvodom je skutočnosť, že po pozitívnom teste poskytol rozhovor pre denník L’Équipe. Srbská premiérka Ana Brnabičová uviedla, že športovcovo správanie sa javí ako „zjavné porušenie“ pravidiel. Upozornil na to denník The Guardian.

Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil 14. januára srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open. Djokovič by mal po tomto verdikte opustiť krajinu. Hawke zdôvodnil zrušenie vstupných víz „zdravotnými dôvodmi, pre zachovanie poriadku a na základe toho, že je to verejnom záujme“. Srb čelí vyhosteniu z krajiny iba tri dni pred štartom Australian Open, kde mal obhajovať titul.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články