18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Detské kardiocentrum je rok v nových priestoroch, ocenila ich aj Iveta Radičová

Detské kardiocentrum (DKC) funguje už rok vo vlastných priestoroch. Základný kameň poklepali v máji 2017. V novom pavilóne začalo DKC, ktoré je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave, fungovať vlani vo februári. Malých pacientov tento týždeň navštívila aj expremiérka Iveta Radičová. TASR informácie poskytla hovorkyňa NÚSCH Soňa Valášiková.

„Je to špičkovo vybavené pracovisko s najnovšími technológiami a skvelou starostlivosťou, v ktorom vám detskí pacienti povedia vetu: ‚mne sa tu veľmi páči‘. Napriek tomu, že prežívajú ťažké chvíle v nemocnici,“ uviedla Radičová, ktorá je desať rokov patrónkou Nadácie Detského kardiocentra.
      Zároveň poukázala na stav slovenského zdravotníctva. „Vidím, ako vyzerá toto zariadenie, a potom zídete z kopca pár metrov a vidíte, v akom stave je fakultná nemocnica. To sú akoby dva nekompatibilné svety. Čo ma však veľmi trápi, je nedostatok zdravotníckeho personálu. Toto tlačí každá vláda pred sebou a chce to pritom len systémové riešenie,“ povedala Radičová.

DKC je jediné špecializované pracovisko na Slovensku, ktoré poskytuje kompletné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na srdci a cievach u detí s vrodenými a získanými chorobami srdca a ciev. Ambulancie detského kardiocentra ročne navštívi okolo 10.000 pacientov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články