13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Ďalší lekár ordinoval pod vplyvom alkoholu, hrozí mu väzenie

Trest odňatia slobody až na jeden rok hrozí 67-ročnému lekárovi, ktorý mal v Prievidzi na pohotovosti ordinovať pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky.

Muža policajti obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. TASR o tom v pondelok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Lekár mal v Čadci ordinovať pod vplyvom alkoholu, teraz čelí obvineniu

Políciu na lekára upozornil občan prostredníctvom tiesňovej linky. „Na miesto vyslali hliadku obvodného oddelenia Policajného zboru Prievidza. Po výzve a zákonnom poučení hliadky sa mal lekár odmietnuť podrobiť vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ako aj odberu biologického materiálu,“ uviedla Kuzmová.
      Policajti službukonajúcemu lekárovi v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho v cele policajného zaistenia. „V súvislosti s touto udalosťou 67-ročný lekár čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodala Kuzmová.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články