34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Ďalší dotačný „prešľap“ na ministerstve pôdohospodárstva. Farma s tržbami za minulý rok niečo cez 5-tisíc eur, dostala dotáciu takmer 53-tisíc!

Mali byť tí najčistejší z čistých a najsvätejší zo svätých, lenže ako sa ukazuje, iba klamali. Prípadov, keď súčasní vládni politici a ich nominanti skĺzli tam, čo oni sami kritizovali, je už viacero. Oni sa však tvária, že sa vlastne nič nestalo a všetko je tak, ako má byť. Naozaj?

Začalo sa to nákupom testov za ťažké milióny, pokračovalo MOM-kami až sa to prehuplo do miliónov schránkovým firmám a na rozličné dotácie „naším“ ľuďom. Vládni politici síce tvrdia, že sa nič zlé nedej a oni sú iní od tých, ktorí tu boli pred nimi, ale to je iba slabý argument na to, čo sa pomaly vyplavuje na povrch. O ďalšom prešľape našich „svätých“ informuje portál eurorespekt.sk, ktorý poukazuje aj na ďalšiu „zaujímavú“ dotáciu.

Ďalší dotačný „prešľap“ na ministerstve pôdohospodárstva. Farma s tržbami za minulý rok niečo cez 5-tisíc eur, dostala dotáciu takmer 53-tisíc!
Ministerstvo pôdohospodárstva rozdáva dotácie ako sa mu zachce. A zrejme najmä svojím spriazneným ľuďom. Ilustračné foto: facebook.com

Dvaja veľkí nespokojenci dostali za svoje ticho veľmi slušné „držhubné“

O medializovanej správe o dotácii na 6 ošípaných pre bývalú firmu štátneho tajomníka Milana Kyseľa sa už popísalo a hovorilo dosť, teraz ale vychádza na povrch ďalšia štedrá podpora menšej farmy. Po Milanovi Kyseľovi ide o jeho niekdajšiu kolegyňu Annu Balkovú. Keď si za bývalej vlády sťažovali farmári na zlé rozdeľovanie agrodotácií, ktoré sa dávali aj na asfaltové ihriská či letiskovú plochu, tak nespokojných ľudí s prácou agrorezortu je je teraz neúrekom. A farmári ukazujú, div sa svete, aj na dvojicu Kyseľ – Balková, ktorí boli veľkými kritikmi ministra Mičovského. Kritika to bola síce oprávnená, no po zmene vedenia na agrorezorte sa ich rétorika otočila a z nespokojného Kyseľa sa stal dokonca štátny tajomník ktorý, a opäť div sa svete, akosi prestal kritizovať a všetko sa mu odrazu páčilo. Prečo asi? Že by to bolo tým, že farmy oboch spomínaných kritikov dostali odrazu štedré dotácie? Alebo nejde tu skôr o odmeny a poďakovanie sa „dočasným krikľúňom“ za to, že sa im podarilo zosadiť Mičovského a pripraviť cestičku pre nové vedenie rezortu?

Škandál: Súčasný štátny tajomník na ministerstve pôdohospodárstva za hnutie OĽaNO Milan Kyseľ dostal na 6 ks svíň podporu 27 000 eur! Hnevá sa Becík

Ministerstvo vraj podporuje malých a stredných farmárov, a tak sa chovateľovi 6 ks ošípaných z rodiny Milan Kyseľa dostalo 27 tisíc eur, a jeho kolegyňa Anna Balková s tržbami z vlaňajška niečo cez 5-tisíc eur dostala od agrorezortu takmer 53-tisíc eur. Aké to boli štedré odmeny svedčí aj porovnanie, keď veľká farma s vlaňajším ziskom 1,8 milióna eur dostala od ministerstva dotáciu 42-tisíc eur. Lenže tu pritom nejde o podporu cez PPA, ale o dotáciu priamo z ministerstva! A tak sa na jazyk derú úplne legitímne otázky – Toto je to protikorupčné OĽaNO? To sú tí, ktorí sa pred voľbami bili do pŕs a chceli byť pápežskejší ako pápež? Takže ako, vážení „svätci“, ešte stále si myslíte, že ľudia vám ten jeden podvod za druhým a jednu korupciu za druhou ešte stále žerú? Pád preferencií na úroveň najneobľúbenejšej vlády v histórii Slovenska hovorí jasne – NIE!

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články