18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

ČR: Od marca sa rušia obmedzenia počtu ľudí na hromadných akciách

V Českej republike sa od 1. marca zrušia obmedzenia počtu osôb na hromadných akciách. Na tlačovej konferencii po zasadnutí vlády to v stredu oznámil minister zdravotníctva Vlastimil Válek, informuje spravodajský portál Novinky.cz.

„Od 1. marca nebudú obmedzenia počtu ľudí na hromadných akciách,“ oznámil minister.
      Ďalšie uvoľňovane opatrení má v Česku nastať 13. marca: bude sa týkať nosenia respirátorov a povinného testovania na koronavírus. Válek povedal, že od tohto dňa budú respirátory naďalej povinné v mestskej verejnej doprave a v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach. Poznamenal však, že je možné, že nosenie respirátorov bude aj po tomto termíne stále nutné aj v iných priestoroch, ak sa na tom vláda zhodne s odborníkmi.

Vláda ČR tiež rozhodla, že od 13. marca sa skončí systém testovania v zdravotníckych a sociálnych službách. Od marca budú mať občania ČR nárok už len na jeden preventívny PCR test zdarma. Bezplatné zostanú naďalej testy na základe žiadanky od lekára či hygienickej stanice.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články