15.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

COVID preukaz EÚ o očkovaní získajú všetci občania doočkovaní na Slovensku

Všetci občania, ktorí absolvovali prvé dávky očkovania v zahraničí a doočkovanie na Slovensku, sa môžu uchádzať o digitálny COVID preukaz EÚ. TASR o tom informovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

„NCZI prináša riešenie aj pre ľudí, ktorí sa nechali doočkovať na Slovensku pred 9. februárom 2022. Ide o osoby, ktoré dostali prvú alebo druhú dávku vakcíny v zahraničí a druhú alebo tretiu dávku dostali na Slovensku. A to ešte pred dneškom, keď NCZI spustilo vydávanie digitálnych COVID preukazov EÚ aj pre občanov očkovaných v zahraničí a doočkovaných na Slovensku,“ vysvetlila hovorkyňa. 

Záujemcovia o preukaz musia vypísať informačnú tabuľku na stránke korona.gov.sk. „Všetky údaje potrebné pre vypísanie tabuľky nájdu v potvrdení o očkovaní,“ priblížila hovorkyňa. Vypísanú tabuľku je potrebné naskenovať a následne spolu s naskenovaným čestným vyhlásením a potvrdením o predchádzajúcich očkovaniach poslať na mailovú adresu nczisk@nczisk.sk.

„NCZI zaslané dáta zapíše do svojich systémov a doočkovaná osoba si bude môcť nechať vygenerovať COVID-19-PASS. Následne požiada o vydanie digitálneho COVID preukazu EÚ,“ doplnila Sivá.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články