0.1 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Čoskoro spustí očkovanie neplnoletých detí treťou dávkou na žiadosť rodiča

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v najbližších dňoch spustí registráciu mladých na tretiu dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19. Požiadať o očkovanie neplnoletého bude musieť rodič. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Rodič prihlási dieťa na očkovanie prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk a následne príde s dieťaťom na termín očkovania do vakcinačného centra, kde podpíše formulár, že ide o očkovanie na žiadosť rodiča. Dieťa bude následne zaočkované,“ ozrejmila hovorkyňa. Ministerstvo podľa jej slov bude po spustení registrácie informovať o všetkých detailoch.  

Európska lieková agentúra (EMA) tento týždeň začala posudzovať podávanie tretej dávky vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech pre deti vo veku 12 – 15 rokov. Prebieha tiež hodnotenie použitia posilňujúcej dávky pre dospievajúcich vo veku 16 až 17 rokov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články