-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Čierne Kľačany: Výsadbou stromov a drevín vznikne v obci nový biokoridor

V Čiernych Kľačanoch v okrese Zlaté Moravce vznikne nový biokoridor. Vytvorí ho výsadba 300 stromov starých československých ovocných odrôd, rýchlorastúcich a divorastúcich drevín z existujúcich biopásov.
      Biokoridor bude pomáhať v raste ovocných stromov a poskytovať dostatok potravy pre hmyz, opeľovače, divožijúce i hospodárske zvieratá, informovali zástupcovia organizácie Rodová Ekofarmička Irija, ktorá získala na realizáciu projektu financie z Envirograntu Nadácie VÚB.

Grantový program je zameraný na podporu dlhodobých iniciatív v oblasti ochrany prírody a zelenej ekonomiky. Svojimi projektami sa do grantovej výzvy zapojilo celkovo 98 subjektov, ktoré predložili spolu 70 projektov zameraných na ochranu prírody a 28 návrhov prispievajúcich k rozvoju zelenej ekonomiky v krajoch Slovenska.
      Nezávislá odborná komisia vybrala osem organizácií z rôznych regiónov Slovenska. Jednotlivé projekty získali podporu do výšky 7000 eur a ich realizácia bude prebiehať počas budúceho roka.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články