13.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Chmelár: To, čo dnes nadránom urobil Vladimír Putin, je absolútne neprijateľné a neospravedlniteľné

Vojna nie je žiadne riešenie!

Keď sa najvýznamnejší ukrajinský básnik, zakladateľ ukrajinskej literatúry, symbol Ukrajiny a ukrajinskej identity vôbec Taras Ševčenko (1814 – 1861) dostal do vyhnanstva na Sibíri, vyhlásil, že spomedzi Slovanov nikto tak nerozumie Ukrajincom ako práve Slováci.

Neviem, kam sme sa za dvesto rokov našich vzťahov dostali, ale dnes sa nedá Ukrajincom nerozumieť.

To, čo dnes nadránom urobil Vladimír Putin, je bez ohľadu na akúkoľvek zámienku absolútne neprijateľné a neospravedlniteľné.

Spojené štáty majú na svedomí milióny mŕtvych, rozbili Blízky východ i severnú Afriku. Kde boli tí, ktorí dnes volajú po sankciách? Pýta sa Eduard Chmelár

Prepadnutie a bombardovanie suverénneho štátu je strašný vojnový zločin. Rusko si vybralo cestu, na ktorej nebude mať priateľov a zostane osamotené. Toto sa nemalo stať.

Toto je voda na mlyn všetkým agresívnym vojnychtivým ľuďom, ktorí budú jasať, že zvíťazil ich militantný pohľad na svet a ktorí sa budú dočasne opájať víťazstvom, hoci v skutočnosti dnes prehralo celé ľudstvo.

V tento temný deň vyjadrujem svoju najhlbšiu solidaritu s trpiacim ukrajinským ľudom, ostro protestujem proti ruskej vojenskej agresii a volám: Vojna nie je krajné riešenie! Vojna nie je žiadne riešenie!

Zdroj: Eduard Chmelár, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články