-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Chcem vedieť, koľko zarobili Matovičovi ľudia na testovaní a MOM-kách! Búri sa opäť Becík

Po chvíľkovej odmlke sa starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík opäť pustil do revolty voči súčasnej vláde a jej politikom. Tentokrát chce vedieť, koľko zarobili ľudia okolo Igora Matoviča na testovaní a prevádzkovaní Mobilných odberných miest.

https://www.facebook.com/branislavbecik/videos/395810808381950

Podľa nitrianskeho župného poslanca Branislava Becíka Matovič a spol. vodu kážu no víno pijú. Ide najmä o ich vysoké zárobky na testovaní aj MOM-kách, na ktorých mali zarobiť státisíce až milióny. Aj preto sa pred mesiacom od rezortu zdravotníctva dožadoval k tomu nejakých informácií. Doteraz vraj ale nedostal žiadnu.

Dnes je už nad slnko jasné, že na MOM-kách sa nabalili kamaráti OĽaNO

„Títo „nadľudia“ na čele s Matovičo-Hegerom nielenže každý deň nechutne klamú a chybnými krokmi likvidujú tento národ, ale po novom už ani nerešpektujú zákony akým je aj infozákon, na základe ktorého som si vyžiadal údaje z ministerstva zdravotníctva – ktoré arogantne odignorovali…,“ píše hneď v úvode statusu Becík. Vládni politici strkaním hlavy do piesku len dokazujú, že sa snažia zakryť svoje arogantné vypaľovanie štátnej pokladnice „obyčajnými ľuďmi“, čo budú pociťovať ešte aj naše deti. „Aj tu vidíme, že je veľmi nebezpečné, ak sa k moci dostanú ľudia, ktorí za viac ako rok, dokonale zlikvidovali slovenskú ekonomiku a tým aj slovenský národ,“ hnevá sa v statuse starosta, ktorý chcel od ministerstva zdravotníctva doložiť zoznam všetkých MOM-iek na Slovensku. A ku každej navyše uviesť prevádzkovateľa a aj sumu, koľko mu bolo vyplatených do polovice mája tohto roka.

„Aj keď tieto informácie má na základe infozákona každý jeden z nás nárok dostať do ôsmich pracovných dní, tak ministerstvo moju žiadosť očividne a arogantne odignorovalo. Dnes je už nad slnko jasné, že na MOM-kách sa kamaráti OĽaNO nabalili,“ hovorí nahnevaný Becík vo videu, v ktorom netají, že má od ľudí dennodenne podnety na „obyčajných ľudí“ čo majú po päť a viac MOM-iek, z ktorých skasírovali od štátu stovky tisíc eur, ba podaktorí aj milióny, a to najmä ľudia okolo štátnych tajomníkov ministerstva.

Trnavskej firmičke sa zázračne zvýšil zisk až 100 násobne a ďalej rastie

„Za ten zhruba pol rok čo nám nasilu a povinne pchali tyčinky do nosa, týmto strkaním hlavy do piesku a zatajovaním informácií ministerstvo len potvrdzuje, že je tomu tak. Toto bohapusté rozhadzovanie peňazí, ktoré mohlo radšej skončiť pri rodinách s deťmi, alebo pri podpore koronou zasiahnutých podnikateľov, tak skončilo v trnavskej firmičke. Tej sa zázračne zisk za posledný rok viac ako 100 násobne zvýšil. A záhadne rastie ďalej,“ pridáva Becík, nová tvár Pellegriniho Hlasu-SD.

Chcem vedieť, koľko zarobili Matovičovi ľudia na testovaní a MOM-kách! Búri sa opäť Becík
Branislav Becík sa opäť búri. Tentokrát chce vedieť, kto a koľko zarobil na testovaní a MOM-kách. Foto: FB Branislav Becík

„Aj vzhľadom na to, že tu mám medzi vami množstvo právnikov, ktorí mi pripravili postup ako ďalej z dôvodu odignorovania mojej žiadosti, som dnes opäť poslal, a to v zákonom stanovenej lehote, odvolanie proti fiktívnemu rozhodnutiu povinnej osobe. Na toto má teraz ministerstvo 60 + 8 pracovných dní. Ak ani na moje odvolanie nedostanem odpoveď, budem nútený vymáhať sa mojich zákonných práv súdnou cestou,“ oznamuje Bacík varujúc tak na diaľku rezort zdravotníctva. „A kľudne to dotlačím aj do Bruselu. Urobím všetko pre to, aby sa Slováci dozvedeli kto zarobil na Matovičovom bezhlavom testovaní,“ hovorí na samý záver videa nitriansky župný poslanec a starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík.

Foto: ilustračné, svetzdravia

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články