-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Cestujúci z krajín EÚ môžu od stredy vstúpiť do Švédska bez obmedzení

Cestujúci z európskych krajín môžu od stredy vstúpiť do Švédska bez obmedzení týkajúcich sa ochorenia COVID-19. Švédska agentúra pre verejné zdravie však všetkým odporúča absolvovať PCR test ihneď po príchode do krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na webe.

„Od 9. februára ruší Švédsko dočasný zákaz vstupu pre cestujúcich do Švédska z krajín EÚ/EHP (vrátane severských krajín, Andorry, Monaka, San Marína, Švajčiarska, Vatikánu). Občania, bez ohľadu na občianstvo, môžu cestovať do Švédska bez obmedzení týkajúcich sa ochorenia COVID-19,“ spresnil rezort.

Cestujúci z krajín mimo EÚ alebo Európskeho hospodárskeho priestoru musia splniť jednu z výnimiek zo zákazu vstupu a zároveň disponovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, prípadne byť od požiadavky na test oslobodení. „Výnimky zo zákazu vstupu a požiadavky na test sú určené pre niekoľko kategórií cestujúcich vrátane cestujúcich s očkovacími preukazmi vydanými v určitých krajinách,“ priblížilo MZVEZ.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články