13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Cestári dostali novú techniku: Pomáhať budú aj pri odstraňovaní následkov po autonehodách

Z prostriedkov Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktoré boli Regionálnej správe a údržbe ciest Nitra, a.s., poskytnuté v roku 2021 formou dotácie v sume 481 tis. eur bola cestárom zakúpená nová technika.

Cestári dostali novú techniku: Pomáhať budú aj pri odstraňovaní následkov po autonehodách

Do strojovej výbavy strediska Komárno, cestmajsterstva Levice, pribudnú dve vozidlá typu VAN (skriňové) na prepravu zamestnancov, náradia a malých mechanizmov na miesto výkonu zimnej a letnej údržby. Tieto vozidlá budú zabezpečovať aj pohotovosť pri odstraňovaní následkov po autonehodách, uviedol NSK.

Cestmajsterstvá Zlaté Moravce a Šaľa získajú po jednom úžitkovom vozidle PEUGEOT BOXER DC 435 (do 3,5 tony, valníkové), ktoré sú vybavené ložnou plochou. Tá bude nápomocná pri udržiavaní čistoty popri cestách, pri preprave odpadu z ciest II. a III. triedy.

Riaditeľ RSÚC Nitra, a.s, Peter Privalinec zdôraznil, že od nákupu nových vozidiel spoločnosť očakáva zvýšenie bezpečnosti, zlepšenie vplyvu na životné prostredie a v neposlednom rade zníženie prevádzkových nákladov na opravy a údržbu. „Nákup vozidiel umožní obnovu zastaralého vozového parku spoločnosti,“ povedal.K novým strojom patria aj dva traktory pre cestmajsterstvo Nitra na zimnú a letnú správu a údržbu cyklochodníkov Nitra – Vráble, III. etapa, s dĺžkou 2 066 m a Ponitrianska cyklomagistrála s celkovou dĺžkou 4000 m. Po rozšírení cyklotrás v správe NSK budú traktory pripravené zabezpečovať aj ich údržbu.

Cestári dostali novú techniku: Pomáhať budú aj pri odstraňovaní následkov po autonehodách

Toto ocenil predseda NSK Milan Belica, ktorý odovzdal zamestnancom RSÚC Nitra, a.s., kľúče od všetkých nových strojov. Zdôraznil, že NSK cyklotrasy intenzívne buduje, preto na druhej strane musí venovať zvýšenú pozornosť aj ich správe a údržbe tak, aby boli v zime aj v lete pripravené pre širokú verejnosť. Touto investíciou dôjde taktiež k zásadnej úspore finančných prostriedkov samosprávneho kraja, pretože správu a údržbu vykonáva Nitriansky samosprávny kraj prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti.

Zdroj: NSK

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články