18.1 C
Nitra
piatok, 9 júna, 2023

Český vojenský analytik Martin Koller opäť šokuje. Jeho slová na Ukrajinu a Zelenského sú riadne tvrdé (VIDEO)

Na to, aby sme si urobili iný obraz o vojne na Ukrajine, si stačí vypočuť slová Martina Kollera, českého vojenského analytika, diplomata a podplukovníka v zálohe, ktorý pracuje ako redaktor pre české ministerstvo obrany, pričom sa zameriava predovšetkým na vojenské technológie, históriu a politiku bezpečnosti.

Jeho názor na dianie na Ukrajine zverejnil v zostrihu videa Tomáš Špaček, člen hnutia Republika. Video je rozhodne zaujímavé a kto si chce rozšíriť obzory a vypočuť aj niečo iné ako to, čo u nás šíria vládni politici a mainstreamové média, ten by si ho mal pozrieť do samého konca.

Kollerove vyjadrenia smerom k vojne na Ukrajine sú skutočne nekompromisné

Zo strany NATO a EÚ nie je podľa Kollera záujem na mieri. „To vidíme už od čias Minských dohôd, ktoré boli hrubo porušované. Porušované zo strany Ukrajiny a predovšetkým Nemeckom, ktoré sa tam oháňalo. V prvej rade bývalá kancelárka Merkelová. Tí jasne prehliadali porušovanie Minských dohôd zo strany Ukrajiny, a dokonca to podporovali. A v tom čase Ukrajincov vyzbrojovali, aby tu mohli viesť agresiu proti tým ruským enklávám, Krymu a podobne,“ hovorí vo videu Koller, podľa ktorého ako môžeme hovoriť o nejakých Rusoch a Ukrajinci, keď Ukrajinci sú vlastne Malorusi. „To je jeden národ. To začalo ako občianska vojna už niekedy pred rokom 2014 terorom proti ľuďom na východnej Ukrajine, ktorí nechceli dve veci. Nechceli oslovovať fašistov a chceli hovoriť rusky,“ vysvetľuje český vojenský analytik.

Česi chcú šíriteľov dezinformácií stíhať a dokonca ich odstrihnúť od peňazí

To, čo sa teraz skutočne deje, je špinavá vojna

„Ono keď sa pozeráte na Ukrajincov aj u nás, tak zistíte, že oni sa väčšinou medzi sebou tak či tak dorozumievajú Rusky. Tak tá ich slávna ukrajinčina to je zase len taký navýšený podvod, ktorý tam priniesli tí ukrajinskí fašisti, predovšetkým z Kanady, ktorí sa vrátili po tom, čo sa Ukrajina odtrhla s povolením opilca Jeľcina od Sovietskeho zväzu a razom sa stala cieľovou oblasťou vlastne zločincov z II. svetovej vojny, ktorí tam už zrazu nie sú stíhaní, ale naopak, zmocnili sa dôležitých pozícií v štátnej správe,“ prízvukuje šokujúco český podplukovník v zálohe. „No a títo zločinci, povedzme fašisti, banderovci, tam začali samozrejme presadzovať americké záujmy. No a americký záujem bol ovládnuť krajinu, posunúť hranice NATO smerom na východ a prípadne teda využiť Ukrajinu k útoku na Rusko,“ konštatuje Koller.

Poriadne tvrdo sa o Ukrajine vyjadril aj chorvátsky prezident Milanovič

Výsledkom toho je podľa neho presne ten mlynček na mäso, kde vyhynie celá jedna generácia mladých Ukrajincov. A to len preto, aby sa poškodilo Rusko. „Pritom Rusko sa ešte ani nenadýchlo, a navyše má za sebou Čínu. Jedine hlupák si môže myslieť, že ukrajinská armáda porazí Rusko s Čínou. To je nezmysel. Aj keby tam natlačili zbraní koľko by chceli. No, a samozrejme, Američania sú za oceánom a im je v zásade jedno, nielen koľko Ukrajincov tam zomrie, ale aj koľko pri tom zomrie Poliakov, ktorí už tam bojujú tiež, koľko tam zomrie rôznych žoldnierov zo sveta, no a nakoniec koľko zomrie, napríklad, Čechov a Slovákov, keby sa tá vojna rozšírila povedzme do jadrovej katastrofy. Im je to jedno. To, čo sa teraz skutočne deje, to je špinavá vojna, ktorá nie je v záujme ani Ruska ani Ukrajiny ani občanov Spojených štátov ani občanov Európskej únie,“ pridáva nekompromisne český vojenský analytik.

Zdroj: FB / Tomáš Špaček

„To je skutočne absolútne svinstvo, keď vlastne ukrajinskú politiku riadi skupina poradcov, vrátane príslušníkov CIA, a ďalších služieb. To indivíduum menom Zelenskyj nie je nič iného než ich poskok, ktorý môže robiť len to, čo mu povedia. Keby šliapol vedľa, tak zomrie hrdinskou smrťou. A čo sa týka ukrajinskej armády, no tak to je plne pod britským velením. Takže Ukrajina akosi ako štát už vlastne neexistuje. To je kolónia predovšetkým Spojených štátov a čiastočne Veľkej Británia. Môžeme si pripomenúť, že zhruba 50 percent ukrajinskej ornej pôdy patrí cudzincom,“ vysvetľuje v závere zostrihu videa Martin Koller, ktorý položil ešte tri zaujímavú otázku: „Tak za čo tam tí ukrajinskí vojaci bojujú? Za tie ruiny, ktoré im tam zostanú? Za tie hromady hnijúceho ľudského mäsa a za tie potoky krvi?“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články