18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Červený kríž mobilizuje materiálne a ľudské kapacity v súvislosti s vojnou na Ukrajine

Pracovníci a dobrovoľníci zo Slovenského Červeného kríža (SČK) sú pripravení pomáhať na hraniciach s Ukrajinou.

Budú tam poskytovať prvú pomoc, asistovať v prípade potreby prepravy imobilných ľudí, pri podporných službách a v rámci svojho mandátu zabezpečovať i pátraciu službu, spájať rodiny v prípade, že v dôsledku konfliktu stratia kontakt so svojimi blízkymi.
      „Súčasný vývoj situácie u našich susedov sa nás bezprostredne dotýka. Mobilizujeme naše ľudské a materiálne kapacity a sme pripravení pomôcť a urobiť, čo je v našich silách,“ povedala v piatok generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.
      

Červený kríž mobilizuje materiálne a ľudské kapacity v súvislosti s vojnou na Ukrajine
Zdroj: Červený kríž, fb

Pracovníci SČK sú podľa nej v úzkom kontakte s Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom zdravotníctva SR, ako aj s kolegami z Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ako i Medzinárodným výborom Červeného kríža. Tí priamo na Ukrajine poskytujú pomoc obyvateľom a podporujú kolegov z Ukrajinského Červeného kríža. „V duchu princípov nezávislosti, neutrality a nestrannosti poskytneme pomocnú ruku tým, ktorí prídu hľadať útočisko v našej krajine,“ deklarovala generálna sekretárka SČK.
      SČK v tejto súvislosti pripomína, že občania môžu finančne podporiť jeho aktivity na pomoc obyvateľom Ukrajiny prostredníctvom jeho bankového účtu, prípadne priamo podporiť Ukrajinský Červený kríž cez donorskú stránku Červeného kríža.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články