15.4 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Celá táto skorumpovaná vládna junta nás ženie do vojny. My ale chceme mier! Odkazuje Blaha prezidentke i koaličným politikom

USA sa na východ od nás zahrávajú s ohňom. Tam, kde vstúpila americká vojenská topánka tam nikdy nebol mier a už vôbec nie ich demokracia. A teraz sa chystajú nastaviť „mier“ na Ukrajine. Tým, že sa vyhrážajú Rusku! Chcú opäť vojnu a trochu „prevetrať“ svoj zbrojný arzenál? Ale to by bola katastrofa. Nielen pre Slovensko, ale pre celý svet.

Američania už chceli veľakrát svetu ukázať a dokázať, že oni sú tou veľmocou č. 1, a že len oni sú mierotvorcovia a garantom demokracie. Žiaľ, nevyšlo im to ani v jednom jedinom prípade, ba všade, kde sa o to pokúsili, zostala iba spúšť a množstvo mŕtvych civilistov. O mieri v danom štáte a nastolenej demokracii ani chýru ani slychu. A teraz chcú svoju silu dokumentovať na Ukrajine, pričom im v ceste stojí súper z kategórie najväčších – Rusko! Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha v statuse upozorňuje na niektoré skutočnosti, ktoré boli, sú, alebo môžu nastať. Žiaľ, Slovensko sa zásluhou nielen USA, ale i niektorých našich politikov necháva vťahovať stále hlbšie a hlbšie do nebezpečnej situácie, ktorá môže vyústiť v to, čo si nikto u nás neželá – vojnou!

Nikto v dejinách nepociťoval takú nenávisť voči Rusom ako Hitler – a USA

„Minister americkej obrany Naď sa dnes po zasadnutí Bezpečnostnej rady otvorene vyhrážal Slovákom, ktorí tu nechcú mať americké vojská, že konajú proti národným záujmom Slovenskej republiky. Takto začínal aj Adolf Hitler. Ak ste nemali taký istý názor ako on, vrieskal, že konáte proti národným záujmom Nemecka. Potom rozpustil všetky strany a poslal kritikov do koncentrákov,“ konštatuje hneď v úvode Blaha, podľa ktorého je Naď z toho istého cesta. „Chýba mu len adolfúz a je o tridsať kíl ťažší ako Adi. Dnes tam vrieskal o „pochybných referendách“, o „vajataní“ opozície, o tom, že naše spojenectvo s USA je našim národným záujmom. A spolu s Korčokom kopali do Ruskej federácie – čo majú mimochodom takisto spoločné s Hitlerom. Aj ten si myslel, že porazí Rusov – až kým ho nevyprášili v Stalingrade. A vyprášia aj novodobých Hitlerov,“ pripomína smerák udalosti spred takmer 77 rokov.

Fakty alebo fikcia? Američania opäť vidia len to, čo vidieť chcú! Veci sa ale, podľa Rusov, majú TAKTO!

„Nikto v dejinách nepociťoval takú nenávisť voči Rusom ako Hitler – a Američania. A ich poskokovia Korčok a Naď. A Čaputová a Heger. Celá táto skorumpovaná vládna junta. Ženú nás do vojny a šíria bludy o Ruskej federácii. Korčok tam zase splietal niečo o sankciách a Naď dokonca arogantne vyhlásil, že ruské mierové požiadavky sú „nesplniteľné“. Tak si ich vymenujme. Rusko očakáva, že na jeho hraniciach nebudú vojská NATO ani zbrane, ktoré by ohrozovali Rusko. Vladimír Putin pripomína garancie USA z rokov 1989-1991,“ začína podpredseda Smeru-SD s osvetľovaním istých udalostí. „Americký minister zahraničných vecí Baker vtedy vyhlásil slávne – „nebude žiadne rozširovanie NATO ani o centimeter na východ“. V tom čase boli hranice NATO vzdialené od ruských hraníc 1000 kilometrov,“ prízvukuje Blaha.

Pripravujú sa USA na vojnu s Ruskom? Začali sa „manévre“ na ich veľvyslanectvách. Doplatíme na to medzi prvými aj my?

Rusko sa neposúva smerom k americkým hraniciam, ale USA k ruským!

„Dnes sú americké vojská a zbrane 200 kilometrov od Petrohradu a 600 kilometrov od Moskvy. A chcú obsadiť aj Ukrajinu, čo je pre Rusko neakceptovateľné ohrozenie národnej bezpečnosti. V roku 1997 sa pri rozširovaní NATO západniari zaviazali, že na východnom krídle NATO nebudú žiadne „substantívne ozbrojené sily“ ani „jadrové zbrane“. Dnes sa to na východnom krídle hemží americkými vojakmi a šéf NATO vyhlasuje, že chce jadrové zbrane posunúť na východ od Nemecka,“ pokračuje v „osvetľovaní“ pamäti Blaha, podľa ktorého sa Vladimír Putin vyjadril úplne presne: „My nemáme kam ustupovať. Oni si myslia, že sa budeme len nečinne pozerať?“ Rusko sa neposúva smerom k americkým hraniciam, ale USA smerom k ruským – kto toto nevidí, naozaj musí trpieť demenciou,“ prízvukuje smerák.

V našom národnom záujme nie je podľa Blahu vojna s Ruskom, ani prítomnosť amerických vojsk a zbraní, ktoré z nás robia terč protiútoku a ani šírenie nenávisti voči ruskému národu. „Darmo sa Naď s Korčokom vyhrážajú Slovákom, darmo nás vládni politici obviňujú z vlastizrady – národný záujem Slovenska je mať dobré vzťahy s Ruskom a odmietať americké expanzívne vojny. Náš národný záujem je nedovoliť Obrannú dohodu s USA, prostredníctvom ktorej začne americká okupácia, stratíme suverenitu a jurisdikciu a navozia sem jadrové zbrane,“ konštatuje Ľuboš Blaha, ktorý na samý záver dodáva: „MY CHCEME LEN MIER! NIKDY PROTI RUSKU!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články