5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Čekovský (OĽANO): Obvinenie Štefana Harabina je signálom, že nikto na Slovensku nie je nedotknuteľný

Bývalého ministra a predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina zadržala a obvinila NAKA za schvaľovanie trestného činu a extrémizmus.

Na tohto známeho konšpirátora podali pred niekoľkými týždňami trestné oznámenie aj poslanci Kristián Čekovský a Andrej Stančík (obaja OĽANO). Trestné oznámenie sa týkalo schvaľovania útoku Ruska na Ukrajinu, či podnecovanie nenávisti na základe príslušnosti k národnosti, alebo rase.

Prečítajte si aj Kristián Čekovský: Štát musí brániť médiá pred útokmi na ich nezávislosť

„To, že sa polícia vyjadreniami Štefana Harabina zaoberá je pozitívny signál pre všetkých slušných občanov. Vidíme, že aktívne bojovať proti zlu má zmysel. Obvinenie Štefana Harabina je súčasne signálom, že nikto na Slovensku nie je nedotknuteľný. Rovnosť pred zákonom je jedna z najdôležitejších hodnôt vlády na čele ktorej OĽANO stojí,“ hodnotí Kristián Čekovský.

Čekovský (OĽANO): Obvinenie Štefana Harabina je signálom, že nikto na Slovensku nie je nedotknuteľný

„Činy a vyjadrenia pána Harabina plne zapadajú do schémy ruskej hybridnej vojny, ktorú vedie proti Európe a aj proti Slovensku. Že si to možno aj po našom trestnom oznámení, všimli orgány činné v trestnom konaní, teda dáva zmysel. Len pripomeniem, že trestné oznámenie sme podali aj na ďalšie figúrky ruskej politiky u nás, Ľuboša Blahu a Martina Jakubca a ani oni by nemali ostať stáť zabudnutí v kúte. Verím, že demokracia sa musí vedieť brániť a to najmň v čase, keď na ňu útočia sily, ktoré spravia všetko pre jej rozvrat.“ uzavrel Andrej Stančík.

(ts, foto fb Kristián Čekovský)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články