-8.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Čas čerešní: Vyskúšajte fantastickú bublaninu s makom

Čerešňová bublanina s makom (bez lepku, bez laktózy)

Čerešničky, čerešničky, čerešne, vy ste sa mi rozsypali po ceste… -:)  Určite všetci dobre poznáte túto nádhernú pesničku, mne osobne pripomína veselé detstvo, keď sme ako deti liezli po stromoch a zbierali čerešne.

A opäť tu máme čas a sezónu nádherných sladkastých čerešní, bola by škoda nevykúzliť jednoduchý recept. Tentokrát mám pre vás recept na nadýchanú bublaninu v kombinácii s makom.

Tento koláč si rozhodne zamilujete, je tak krehký a vláčny, pri každom kúsku neodolateľne skvelý. Ak ste milovníkmi maku, táto kombinácia vás rozhodne nesklame. Okrem toho, čerešne sú obohatené o vitamíny a minerály.

V recepte som použila opäť zdravšie sladenie, výber sladenia si môžete zvoliť aj sami.

Čas čerešní: Vyskúšajte fantastickú bublaninu s makom

Doba pečenia / 180°C, 35 minút

Suroviny/Cesto

6ks vajíčka

štipka soli

110g brezový cukor 

šťava a kôra z jedného citróna

100g mletý mak

110g ovsená múka bez lepku

1čl prášok do pečiva bez fosfátu

400g čerstvé čerešne

Čas čerešní: Vyskúšajte fantastickú bublaninu s makom

Postup

Vajíčka si oddelíme a bielka so štipkou soli vyšľaháme do tuha. Postupne pridávame brezový cukor a opäť vyšľaháme do tuha. Ja si pomáham kuchynským robotom.

Do žĺtkov pridáme šťavu, jemne nastrúhanú kôru z citróna a mletý mak, vymiešame. Vlejeme do bielkovej zmesi a opatrne vmiešame. Nakoniec  preosejeme cez sitko ovsenú múku bez lepku a prášok do pečiva.

Jednoduchá galetka s jahodami a rebarborou na horúce dni

Opatrne vymiešame s vareškou zľahka cesto. Cesto vlejeme a rozotrieme na menší plech o priemere približne 32cm. Na vrch cesta pridáme rozpolené čerešne zbavené kôstok.

Pečieme na 180°C, 35 minút. Necháme vychladnúť a môžeme krájať. Vrch koláčika si môžete trochu poprášiť mletým brezovým cukrom na prášok. Táto bublanina je božská, cesto krehké a jemne nadýchané.

S láskou k pečeniu Silvia  

Nezabudnite sledovať aj môj instagramový účet, nájdete tam kopec sladkých inšpirácií. 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články