32 C
Nitra
štvrtok, 24 augusta, 2023

Buďte opatrní: Jazda na kolobežke skončila katastrofou

Ako dnes uviedla Polícia Trnavského kraja na FB, domáci policajti riešili v meste Trnava tento rok prvú vážnejšiu nehodu auta s elektrokolobežkou. Dvadsaťosemročný Trnavčan išiel na elektro kolobežke v „jednosmerke“ v protismere.

Buďte opatrní: Jazda na kolobežke skončila katastrofou
FB polícia Trnavský kraj

Pri prechádzaní cez cestu si nevšimol prichádzajúce auto Mercedes Benz a došlo čelnému nárazu do prednej časti auta. Kontakt s mužom bol taký silný, že náraz poškodil celé predné sklo vozidla. Po nehode bol vodič na elektrokolobežke prevezený do trnavskej nemocnice. Podľa prvotných informácií by malo ísť o zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov. Polícia alkohol ani u jedného z vodičov na mieste nezistila. Okolnosti a presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

Buďte opatrní: Jazda na kolobežke skončila katastrofou
Fb polícia Trnavský kraj

Polícia upozorňuje, že hoci sú elektrokolobežky teraz mega „IN“ , správajte sa na nich tak, aby ste neboli po jazde na nich „ OUT alebo OFF“. Osoby na kolobežkách sú rovnako účastníci cestnej premávky a to znamená, že pre nich platí rovnako rešpektovať dopravné značenie a pravidlá v cestnej premávke.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články