17.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Bude ako nebolo! A naozaj, takto zle, ako sa má teraz väčšina Slovákov, tu ešte nebolo. Pamätáte sa? Spamätajte sa! (VIDEO)

Taká drahota, aká sa teraz vkráda na Slovensko, taká tu veru ešte „nikdáj“ nebola. Stúpajú ceny prakticky všetkého na čo sa len okolo seba pozriete. A čo vláda? Vraj na to, aby ľuďom pomohli, nie sú peniaze. Ale naozaj?

Pamätníci čias nežnej revolúcie z roku 1989 si určite spomenú na to, ako nám novodobí politici a tribúni sľubovali na Slovensku druhé Švajčiarsko. A kde sme sa za tých 32 rokov dostali? No ku krajine helvétskeho kríža to rozhodne nie je. Švajčiarov nedobehneme ani keby cúvali. V ničom! Tak si aspoň zalistujte v pamäti milí Slováci. Možno vám k tomu pomôže video, ktoré na facebooku zverejnil profil Metrix Slovensko. Myslíme si, že stojí za to pozrieť si ho až do samého konca.

Čo bolo bolo, ale – čo len s nami, pre Boha, bude?

Bude ako nebolo! A naozaj, takto zle, ako sa má teraz väčšina Slovákov, tu ešte nebolo. Pamätáte sa? Spamätajte sa! (VIDEO)
Zdroj: screenshot video

Hneď na úvod prízvukujeme, že nejdeme a nechceme chváliť kapitalizmus či haniť socializmus. Chceme len, aby ste sa trochu zamysleli a sami sebe dali odpoveď: Toto som chcel? Nie, za socializmu rozhodne nebolo všetko ideálne, ale toľko nevraživosti, násilia, obáv o holú existenciu a chudoby určite nebolo. Aj deti mali krajšie detstvo, o akom sa súčasným detvákom sediacim najmä pri počítačoch a hrajúcich sa s mobilmi miesto pohybu na čerstvom vzduchu a s kamarátmi ani len nesnívalo.

Pročko opäť zabával, ale aj dvíhal žlč. Chcel byť za pamäť národa, no u ľudí vyznel skôr za blba… (VIDEO)

Pamätáte sa, čo všetko sme si ako republika dokázali sami vypestovať a na družstvách dochovať? Čo všetko sa postavilo? Áno, aj v akcii „Z“, ale práve tam sa utužovali priateľské a susedské vzťahy. Kto chodil do pionierskych táborov vedel, aké to v nich bolo. Koľko srandy tam bolo a koľko zážitkov si odtiaľ deti priniesli. A kde je toto všetko dnes? Iste, sú takí, ktorí na socializmus nedajú v žiadnom prípade dopustiť, no sú i takí, ktorým sa vraj za súčasného kapitalizmu žije lepšie. Veľmi zaujímavé by bolo porovnanie počtov ľudí v týchto dvoch skupinách. Lenže to, čo sa na nás teraz valí tých starších určite privedie k zamysleniu sa a možno aj k povzdychu – zlatý socializmus.

Bude ako nebolo! A naozaj, takto zle, ako sa má teraz väčšina Slovákov, tu ešte nebolo. Pamätáte sa? Spamätajte sa! (VIDEO)
Aj toto je realita dneška. I takúto podobu má kapitalizmus na Slovensku. Zdroj: screenshot video

Takže, zbohom Švajčiarsko, my sa ideme radšej porovnávať s chudobným tretím svetom. Tam totiž vyznieme aspoň trochu ako „kapitalisti“. Väčšina z nás síce chudobní, zato ale kapitalisti.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články