15.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

BREZNO: Mesto má dvoch nových viceprimátorov

Mesto Brezno má dvoch nových viceprimátorov. Primátor Tomáš Abel vymenoval za svojho prvého zástupcu vo volebnom období 2022 až 2026 mestského poslanca Miroslava Fašanga a za druhého zástupcu Andreja Barančoka. V predchádzajúcom volebnom období funkciu viceprimátorov vykonávali Ján Králik a Martin Juhaniak.

BREZNO: Mesto má dvoch nových viceprimátorov
Brezno (zdroj: fb)

Prvým viceprimátorom sa stal Miroslav Fašang, vyštudovaný projektant priemyselných stavieb, kde túto profesiu vykonával aj doteraz. V komunálnych voľbách do breznianskeho parlamentu v roku 2014 uspel ako najmladší zo všetkých poslancov a v poslednom období sa zapísal ako jeden z najaktívnejších. „Som presvedčený, že nám pomôže hlavne pri vedení, príprave a realizácii projektov, k čomu ho predurčujú jeho doterajšie odborné skúsenosti v jeho profesii a samospráve a odborné vzdelanie,“ uviedol primátor.

Osem rokov záujmy obyvateľov v mestskom zastupiteľstve aktívne zastupuje aj druhý viceprimátor Andrej Barančok, ktorý bude mať v rukách oblasť komunikácie mesta s verejnosťou, kultúru a medzinárodnú spoluprácu. „Andreja na to predurčuje opäť prax a skúsenosti v samospráve, v oblasti marketingu, agentúre zameranej na organizovanie kultúrnych podujatí, vzdelanie v oblasti ekonómie a manažmentu, tiež práca odborného asistenta poslankyne NR SR a poslanca v samospráve,“ konštatoval Abel.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články