-2.2 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Bratislava: Výstava na Vajanského nábreží hovorí o živote s mentálnym postihnutím

Výstava na Vajanského nábreží v Bratislave približuje svet ľudí s mentálnym postihnutím. Ako TASR informovala riaditeľka Republikovej centrály Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR Iveta Mišová, fotografie Borisa Németha ilustrujú 15 rokov Dňa krivých zrkadiel pod názvom „15 rokov…radosti, lásky, porozumenia“.
      Priblížila, že Deň krivých zrkadiel je celoslovenskou akciou, ktorá ukazuje talent, schopnosti či názory ľudí s mentálnym postihnutím. V rámci rôznych miest sa po celej krajine realizujú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia a ďalšie sprievodné podujatia.
      Cieľom združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím je zabezpečiť, aby takíto ľudia boli začlenení do spoločnosti a plne akceptovaní. Obhajuje ich práva, záujmy, organizuje vzdelávacie aktivity a poskytuje sociálne služby či aktivity zamerané na rúcanie predsudkov. Taktiež zriaďuje Centrum BIVIO. Ide o sociálny podnik a rehabilitačné stredisko, v ktorom zaúčajú na prácu absolventov praktických škôl a odborných učilíšť s mentálnym postihnutím.
      Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: TASR

Foto: bratislavskykraj.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články