22.1 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

Bratislava: V Lamači opravujú výtlky špeciálnou ekologickou technológiou

V bratislavskej mestskej časti Lamač opravujú výtlky špeciálnou ekologickou technológiou. Prístroj s infražiarením sa po nahriatí priloží na asfalt, ktorý do 15 minút rozpustí. Po premiešaní starého asfaltu s novým sa povrch uhladí, prejde sa po ňom valcom a prakticky okamžite po tomto zásahu môžu po mieste prechádzať autá aj chodci.

„To znamená, že sa vo veľkej miere využíva recyklát z pôvodnej vozovky. Vďaka tomu odpadávajú náklady na nový asfalt, frézovanie, zvýšený hluk, prašnosť a celkový diskomfort obyvateľov bývajúcich v blízkosti,“ priblížil starosta Lamača Lukáš Baňacký. Táto technológia je podľa jeho slov nielen lacnejšia a ekologickejšia, ale umožňuje aj prácu v horších poveternostných podmienkach, a to až do mínus desiatich stupňov Celzia.

V Lamači začali s postupnou opravou výtlkov v decembri. Práce sú rozdelené na dve etapy. Do konca tohto roka sa mestská časť zamerala na výtlky na cestách a chodníkoch v centrálnej časti Lamača, ako aj na Ledinách, Studenohorskej ulici a na ulici Pod Zečákom.
      „Počas druhej etapy, ktorá sa začne už v novom roku, sa sústredí na rozsiahlejšie opravy, do ktorých spadá Cesta na Klanec, Vysokohorská ulica, chodníky pri Dome seniorov Na barine a ďalšie,“ spresnila samospráva s tým, že samozrejmosťou je aj dokončenie Zlatohorskej ulice, ktorá už viac ako rok prechádza premenou. Jej súčasťou je výmena vodovodu, plynovodov a oprava kanalizácie.

Zdroj: TASR

Foto: obecne-noviny.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články