0.1 C
Nitra
sobota, 2 decembra, 2023

Bratislava: Nové Mesto prichádza tento rok s trojdňovou oslavou dňa detí

Bratislavské Nové Mesto prichádza tento rok s trojdňovou (2. – 4. 6.) oslavou Medzinárodného dňa detí (MDD). Program v areáli Kuchajdy prinesie tvorivé dielne, detské predstavenia, bubnovačku, vedomostné kvízy, kurzy prvej pomoci či základy posunkového jazyka. TASR o tom informovala Veronika Bauch z úseku komunikácie miestneho úradu.

„Okrem overeného programu sa môžu všetci zoznámiť s prácou hasičov či zdravotníkov, zašportovať si so športovými klubmi, alebo sa naučiť základy posunkového jazyka,“ skonštatoval starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Trojdňové oslavy v réžii mestskej časti sa začnú v piatok o 17.00 h sprievodom okolo jazera, ktorý zakončí bubnovačka a mini diskotéka.

Sobotný program sa začne o 10.00 h. Pripravených je vyše 20 stanovíšť so športovým alebo umeleckým zameraním či vedomostnými úlohami. Chýbať nebude ani ukážka práce hasičov, zdravotníkov aj policajtov, záujemcovia si budú môcť vyskúšať tiež techniku EKO-podniku verejnoprospešných služieb. Popoludnie bude patriť kultúrno-hudobnému programu.

Nedeľa prinesie možnosť spoznať mestský lesopark. Od 10.00 do 14.00 h bude premávať sedačková lanovka medzi Kamzíkom a Železnou studničkou pre deti do 18 rokov bezplatne. Deti do desať rokov však musia byť v sprievode dospelého. Súčasťou celovíkendového podujatia bude streetfood zóna a kolotoče v areáli Kuchajdy.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x