2 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

BRATISLAVA: Mestskí policajti získali pickup so špeciálnou výbavou a desať nových služobných vozidiel

Mestská polícia (MsP) v Bratislave získala vozidlo so špeciálnou výbavou a desať nových služobných áut. V tlačovej správe o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko. „Nová Toyota Hilux je určená na riešenie krízových situácií v uliciach mesta, ale aj v ťažšie dostupnom teréne,“ uviedol s tým, že toto vozidlo má špeciálnu výbavu, ale aj ťažné a navíjacie zariadenie. Okrem neho MsP získali koncom minulého roka desať nových osobných áut.

Nové vozidlá Škoda Kamiq nahradia najstaršie a najmenej spoľahlivé autá vo vozovom parku MsP. „Od obmeny očakávame nielen väčšiu spoľahlivosť vozidiel, ale aj šetrenie financií na ich prevádzku a servis,“ priblížil Borko s tým, že viaceré autá, ktoré v súčasnosti ešte používajú, majú najazdených viac ako 350-tisíc kilometrov a nemôžu sa na nich spoľahnúť pri výkone služby. „Vysoká poruchovosť takýchto vozidiel je nielen ohrozením hliadok, ale aj ľudí, ku ktorým policajti smerujú,“ dodal.

Vďaka 11 novým vozidlám narástol vo vozovom parku MsP počet áut s nájazdom do 100-tisíc kilometrov z deviatich na 20. Vozidiel, s ktorými najazdili od 100-tisíc do 200-tisíc kilometrov, je v súčasnosti 11. „Naďalej máme osem vozidiel, ktoré majú najazdených viac ako 200-tisíc kilometrov a päť vozidiel, ktoré majú najazdených viac ako 300-tisíc kilometrov,“ poznamenal Borko s tým, že časť z najkazovejších a najmenej spoľahlivých áut budú postupne vyraďovať.

Pickup pridelili Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. „Vozidlo je prioritne určené na mimoriadne a krízové situácie,“ vysvetľuje veliteľ útvaru Marek Schürger. Medzi tie sa rátajú napríklad kritické situácie, ktoré môžu nastať v súvislosti so zimným obdobím, povodne alebo iné prírodné katastrofy, hromadné narušenia verejného poriadku, demonštrácie, či veľké a rizikové podujatia. Vozidlo má zabudované ťažné a navíjacie zariadenie. Na korbe má špeciálnu výbavu, ktorá obsahuje napríklad vyslobodzovaciu techniku, hydraulickú sadu, zimné reťaze, vyslobodzovacie pásy, baranidlo, teleskopický rebrík, pohotovostnú prepravnú plachtu pre zranených, externé halogénové svietidlá, chemické svetlo, záchranné vesty do vody, plavák, laná, nočné videnie, či hasiacu techniku.

foto: MsP Bratislava FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články