0.4 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Bratislava: Mestskí policajti vyslobodzovali dieťa z uzamknutého auta

Mestskí policajti vyslobodzovali na ulici Ľuda Zúbka v bratislavskej Dúbravke osemmesačné dieťa z uzamknutého auta. Matka dieťaťa si totiž zabuchla kľúče v aute, do ktorého sa svojpomocne nedokázala dostať. Mestská polícia v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti.

„Za oznamovateľkou ihneď po prijatí oznamu vyrazila dvojica policajtov. Po príchode na miesto sa od nej dozvedeli, že batoľa je vo vozidle už približne 40 minút,“ približuje polícia.

Policajti preto rýchlo rozbili zadné okno, vozidlo odomkli a dieťa z auta vytiahli. Dieťa následne prezreli privolaní záchranári. Tí skonštatovali, že napriek dlhej dobe v rozhorúčenom aute je dieťa po zdravotnej stránke v poriadku, bolo len v miernom šoku.

Polícia v tejto súvislosti opätovne vyzýva, aby boli ľudia pri jazde so svojimi deťmi, prípadne domácimi zvieratami obozretní a mali stále na pamäti, že vo vozidle nie sú sami. Na verejnosť zároveň apeluje, aby v prípade, že si všimne dieťa alebo zviera v uzamknutom aute, bezodkladne kontaktovala mestskú políciu (159) alebo štátnu políciu (158). Pripomína, že im tak môže zachrániť zdravie alebo život.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x