1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Bratislava: Ľudia protestujú proti vláde, členom parlamentu, prezidentke aj očkovaniu

Demonštranti, ktorí zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave, sa presunuli ďalej po centre mesta smerom k Mostu SNP a začali blokovať aj ďalšie komunikácie. Zablokovali už aj podchod pod Hodžovým námestím a Staromestskú ulicu.

Ľudia protestujú proti vláde, členom parlamentu i prezidentke. Opakovane tvrdia, že na Slovensku prebieha „genocída slovenského národa“, porušuje sa Ústava SR i základné ľudské práva. Negatívne sa vyjadrujú aj voči očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, voči pandémii nového koronavírusu i protipandemickým opatreniam. Kritizujú taktiež opatrenia na hraniciach.

Bratislava: Ľudia protestujú proti vláde, členom parlamentu, prezidentke aj očkovaniu
FOTO TASR – Jakub Kotian


      Na Staromestskej ulici pri mestských hradbách, neďaleko Dómu sv. Martina, demonštrantov zastavil zásahový tím bratislavskej mestskej polície. K mestskej polícii sa neskôr pridala štátna polícia so svojimi policajnými ťažkoodencami. Protestujúci dav sa snažia dostať mimo cesty a zabrániť im pokračovať v blokácii ďalších ciest.
      V centre Bratislavy, na Moste SNP, Staromestskej ulici a v okolí Hodžovho námestia je obmedzená doprava. Cesty sú pre blokáciu neprejazdné. Taktiež tam nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy. V centre sa tvoria kolóny.

Bratislava: Ľudia protestujú proti vláde, členom parlamentu, prezidentke aj očkovaniu
FOTO TASR – Jakub Kotian

Polícia vyzýva vodičov, aby sa aktuálne vyhli Hodžovmu námestiu v Bratislave, ktorého okolie zablokovali demonštranti. „Krátko po 16.00 h došlo zo strany účastníkov zhromaždenia k zablokovaniu cesty na Hodžovom námestí a Suchého mýta,“ uviedla polícia, ktorá vodičov žiada na prejazd využiť alternatívnu trasu.
      V okolí Hodžovho námestia sa začínajú tvoriť kolóny. Dopravný podnik Bratislava informuje, že pre blokáciu cesty musel v okolí zastávky Hodžovo námestie prerušiť premávku liniek mestskej hromadnej dopravy 83, 93, 147, 203, 207 a 212.

Demonštranti, odhadom niekoľko stoviek, zablokovali komunikácie v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Prítomným policajtom sa zatiaľ nepodarilo dostať dav mimo cesty. Polícia zatiaľ výraznejšie nezasiahla. Demonštrujúci skandujú heslo „blokácia“.
       V hlavnom meste sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konajú viaceré verejné zhromaždenia. Protestuje sa na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom, pred parlamentom i na Námestí slobody. Dav sa medzi týmito miestami niekoľkokrát presúval.
      Verejné zhromaždenia v Bratislave sa doteraz zaobišli bez väčších problémov. Krátko po 13.00 h však už polícia riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala dvoch protestujúcich a predviedla ich na policajné oddelenie.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články