-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Blanár by mal nadobro odísť z politiky, povedal Čekovský z OĽANO

V čase, keď Robert Fico hystericky otravuje verejnosť zápasom o vlastnú beztrestnosť a útočí na nezávislé orgány spravodlivosti, Najvyšší súd včera právoplatne rozhodol v kauze predraženého obstarávania CT prístrojov na žilinskej župe, ktorú v tom čase viedol podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár.

Jeho priamy podriadený šéf vnútornej správy Ján Jarošík si za machinácie pri verejnom obstarávaní odpyká 5-ročný trest. Ide o ďalší dôkaz toho, že strana Smer-SD je politicky delegitimizovaná, keďže namiesto hájenia verejného záujmu systematicky a dlhodobo umožňovala rozkrádanie verejných zdrojov.

Hnutie OĽANO je pripravené s Robertom Ficom a ďalšími predstaviteľmi tejto darebáckej organizácie zviesť tvrdý politický súboj.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v tejto súvislosti vyzýva podpredsedu NR SR Juraja Blanára na okamžité odstúpenie z funkcie. „Je neakceptovateľné, aby človek, ktorý nesie plnú politickú zodpovednosť za okrádanie pacientov a zdravotníkov, ostal vo funkcii podpredsedu Národnej rady. Vyzývame ho, aby voči sebe okamžite vyvodil sebareflexiu a stiahol sa z verejného života,” vyhlásil Šipoš.

Poslanec hnutia Kristián Čekovský dodal, že obyvatelia žilinského kraja len v tomto jednom prípade prišli pod vedením Juraja Blanára o viac ako 8️00-tisíc eur. „Ako sme si už pri smerákoch zvykli – zlodejinou na zdravotníctve,“ zdôraznil s tým, že hoci na nevýhodnosť tendra upozorňovali zamestnanci nemocnice i právnik kraja už v čase, keď sa realizoval, Blanár neváhal takýto tender podpísať. „Mal by preto skončiť nielen ako podpredseda parlamentu, ale nadobro musí odísť aj z politiky,” uzavrel Čekovský.

O ďalších krokoch bude hnutie OĽANO informovať v krátkom čase.

Zdroj:TS

foto: Juraj Blanár, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články