-2.9 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Blaha „slniečkárom“ opäť poriadne naložil. Tentokrát sa zameral na Nemcova, po ktorom premenovali ulicu

Slovenskí vládni predstavitelia a im naklonení úradníci sa pustili do mohutného boja proti všetkému Ruskému. Stalo sa však to, s čím nerátali, teda že spravia niečo, na čom sa im budú smiať všetci, ktorí si prečítajú status Ľuboša Blahu.

Najnovšie si do hľadáčika vybral premenovanie časti ulice Samuela Godru na Borisa Nemcova. A práve to kritizuje vo svojom statuse podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Nemcov, ako drvivá väčšina Rusov, považuje Krym za ruský

Bratislavské Staré mesto v týchto dňoch premenovalo ulicu slovenského buditeľa Samuela Godru na Ulicu Borisa Nemcova. Na Godrovej ulici má totiž sídlo ruské veľvyslanectvo. „Je to detinská provokácia,“ konštatuje Blaha. „Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus sa vytešuje ako malé decko, že ako to tým Rusom ukázali. Správajú sa ako nejaký rozzúrený kmeň ľudožrútov z Oceánie. A hovoria tomu diplomacia. Ale viete, čo je na tom najsmiešnejšie? Akých zo seba robia hlupákov. Boris Nemcov nebol žiaden priateľ Ukrajiny,“ začína s vysvetľovaním istých súvislostí smerák, ktorý má takéto veci takpovediac v malíčku. „V učebniciach geopolitiky sa dáva za príklad toho, že ešte aj tí najliberálnejší politici v Rusku ako Boris Nemcov sa nikdy nezmierili s tým, že Rusko prišlo po rozpade ZSSR o Ukrajinu,“ píše ďalej Blaha.

Blaha „slniečkárom“ opäť poriadne naložil. Tentokrát sa zameral na Nemcova, po ktorom premenovali ulicu
Ruského opozičného politika a bývalého vicepremiéra Borisa Nemcova zastrelili na ulici v Moskve. Zdroj: facebook.com

„Sám Nemcov v 90. rokoch obhajoval ovládnutie Sevastopoľu Rusmi na úkor Ukrajiny. Ako kovaný neoliberál tvrdil, že získať toto ruské územie treba tak, že ruské firmy tam všetko odkúpia. Citujem Nemcova: „Historická spravodlivosť musí byť obnovená prostredníctvom kapitalistických metód.“ Mimochodom, podľa Nemcova by Rusko malo ovládnuť celý Krym – považoval to za navrátenie toho, čo Rusom patrí,“ poukazuje podkutý „červenoarmejec“ na osobu „hrdinu“, ktorého nám dávajú za príklad. „A tento pánko má dnes akože ruskej ambasáde pripomínať, že suverenita Ukrajiny je posvätná. Však Nemcov, rovnako ako drvivá väčšina Rusov, považuje Krym za ruský. To už rovno mohli nazvať Godrovu ulicu po Navaľnom. Aj z toho robia najväčšieho hrdinu liberalizmu v Rusku. Chalan je pritom krajný pravičiar, nacionalista a xenofób,“ poukazuje Blaha na ďalšieho muža, ktorého liberálny svet velebí ako hrdinu protiruského odboja.

Blaha bol opäť riadne „štipľavý“: Čaputová, Heger, Naď, Korčok a Šimečka. Cez nich chcú Američania ovládnuť slovenskú politickú scénu!

Nemcov a Navaľnyj sú symbolmi ruského neoliberalizmu

„Navaľnyj v roku 2014 vyhlásil, že nevidí rozdiel medzi Rusmi a Ukrajincami – sú jeden národ. Ups. Čo si teraz počnú slovenskí liberáli, keď toto sú ich geroji? Nemcov a Navaľnyj sú symbolmi ruského neoliberalizmu, o ktorom básnia všetci západní slniečkari. Čaputová pri uväznení Navaľného za podvody vyskakovala ako čertík z krabičky,“ dodáva sarkasticky Blaha, podľa ktorého je zrejme iróniou, že Ulica Borisa Nemcova ruskému veľvyslancovi pripomenie akurát to, že v Nemcov síce patri k veľkým kritikom Vladimíra Putina, ale napriek tomu považoval Krym za ruský. „V tomto sú zajedno všetci Rusi a na Západe sa môžu aj rozkrájať. Klus a celá tá nevzdelaná banda, čo dnes vládne, si zase raz strelili do vlastnej nohy. Pravda je, že Nemcova Rusi nenávideli nie preto, že mal iné názory na Ukrajinu, ale preto, že bol jedným z otcov ruskej privatizácie 90. rokov,“ prízvukuje smerák.

Blaha „slniečkárom“ opäť poriadne naložil. Tentokrát sa zameral na Nemcova, po ktorom premenovali ulicu
Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

„Pracoval v neoliberálnom tíme Anatolija Čubajsa, kvôli ktorého reformám Rusi umierali hladom. Ivan Mikloš bol v porovnaní s týmito liberálnymi šialencami úplný Karl Marx,“ pokračuje vo svojom sarkazme Blaha. „Ich extrémna politika viedla k ťažkej hospodárskej kríze na konci 90. rokov – potom prišiel k moci Putin a urobil poriadok. Vrátil Rusku ekonomickú silu a sociálny zmier. Nie, takéto trápne gestá, aké stvára slovenská diplomacia na čele s Korčkom a Klusom, nemôžu Rusov uraziť. Musia sa na tom schuti zabávať,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD. „SaS-kárski tupci neponižujú Rusov, ale samých seba. Správajú sa ako pubertiaci. Korčok, Klus, Dostál, Osuský… A s Ulicou Nemcova zo seba urobili strašných hlupákov. Ale že strašných. Gratulujeme,“ končí Ľuboš Blaha svoj status, ktorým opäť nastavil zrkadlo naším „liberálom“ a všetkým protiruským a proukrajinským Slovákom.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články