8.1 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Blaha prezidentke: Priznajte sa, že ste oklamali ľudí. Priznajte sa, že ste zlyhali

Zuzana Čaputová sa vyhovára ako malé dieťa. Bola prichytená pri klamstve a teraz sa bráni tým, že šíri nenávisť voči Ľubošovi Blahovi. Aké detinské! A aké úbohé od hlavy štátu!

1. Zaútočila na mňa, vraj som účelovo zostrihal jej výrok a vraj to pred voľbami povedala inak – to je čisté klamstvo, pani prezidentka a je smutné, že opäť šírite hoaxy a manipulujete verejnosťou.

2. Vaše útoky na opozíciu sú neakceptovateľné. Vo svojom zostrihu som v ničom neklamal ani nezavádzal a žiadam od Vás okamžité ospravedlnenie za Vaše urážky a lži.

3. Vysvetlím Vám to, pozorne čítajte. Celé Slovensko videlo, ako predvolebná diskusia prebiehala. Dostali ste jasnú otázku, či by ste podpísali zmluvu DCA s USA (dohodu o obrannej spolupráci).

Kedy začne vláda riešiť ZDRAŽOVANIE?! Či je dôležitá iba obranná dohoda?

4. Každý vie, o čom sú zmluvy DCA – sú o tom, aby americkí vojaci mohli pôsobiť na území cudzieho štátu.

5. Presne tieto námietky spomínala aj redaktorka RTVS, keď sa Vás na to pýtala – formulovala to ako námietky zo strany SNS.

6. Vy ste mohli povedať, že zmluvy DCA nepovažujete za ohrozenie suverenity a že by ste takúto zmluvu podpísala. V tom prípade by ste boli konzistentná s tým, čo hovoríte dnes.

7. Ale nie, Vy ste povedali presný opak. Najskôr ste niečo splietali o „dvoch stranách“, ktoré sa „dotýkali vyjednávaní“, a teda SNS a MZV. Ešte ste dodali ministerstvo obrany. Ani pánboh nerozumel, čo ste tým chceli povedať.

8. Ale vzápätí ste povedali priamo k meritu toto – citujem:

„Takisto si myslím, že za týchto podmienok v žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená, ohrozenie suverenity, umiestnenie cudzích vojsk alebo základní na našom území…“

9. A potom ste začali splietať niečo o Maďarsku. K veci bola iba táto veta, ktorú som vystrihol a uverejnil. Čo je na tom, prosím Vás, manipulatívne a klamlivé?

10. Vy ste jednoducho k zmluve DCA otvorene povedali, že by ste ju nepodpísali. Bodka.

11. Ak sa dnes vyhovárate, že zmluva DCA s USA nezakladá umiestnenie cudzích vojsk, tak si asi robíte zo Slovákov srandu. A čo sem Američania idú poslať – mandarínky?

12. To akože idete podpísať Obrannú dohodu s USA o tom, ako tu budú fungovať americkí vojaci, ale Vy tvrdíte, že zmluva nerieši umiestnenie cudzích vojsk?

13. Veď Vy si, pani prezidentka, strašne, ale strašne šliapete po jazyku. Priznajte sa, že ste spáchali volebný podvod. Priznajte sa, že ste oklamali ľudí. Priznajte sa, že ste zlyhali.

14. A prestaňte svoje politické a morálne zlyhania hádzať na mňa ako na opozičného poslanca.

15. Môj zostrih nebol v ničom manipulatívny, vystrihol som presne tú časť, ktorá sa týkala otázky moderátora a žiadam od Vás bezodkladné ospravedlnenie.

A čo je najdôležitejšie, vyzývam Vás, dodržte slovo, aké ste dali ľuďom pred voľbami – a nepodpíšte obrannú dohodu s USA. Inak páchate nehanebný volebný podvod.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články