18.7 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Bittó Cigániková sa znovu predviedla v parádnom svetle. Po stiahnutých nohavičkách prišlo zverejnenie mien „spurných“ poslancov (VIDEO)

Veľa kriku pre nič! Názov knihy Williama Shakespeara, ktorý akoby z oka vypadol tomu čo sa teraz deje na našej politickej scéne. Kým poniektorí koaliční parlamentní politici chcú podávať trestné oznámenie na tých, ktorí zverejnili mená „vlastizradcov“ z radov svojich kolegov, ktorí podpísali schválenie „obrannej“ dohody s USA, tak iní koaličníci sami zverejnili mená svojich kolegov, ktorí nepodporili súdnu reformu.

Robenie hrude jednej strany voči druhej a neustále hašterenie sa už ľudí prestáva baviť. Aká je „štábna“ kultúra našich politikov predviedla v plnej paráde Jana Bittó Cigániková, poslankyňa parlamentu za SaS.

Tá najskôr súhlasila s tým, že je podané trestné oznámenie na podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu za to, že zverejnil mená a bydliská „vlastizradcov“, ktorí podpísali schválenie „obrannej“ dohody s USA, aby potom ona samotná zverejnila vo svojom statuse mená tých poslancov, ktorí sa postavili proti súdnej reforme jej straníckej kolegyne Márie Kolíkovej. Takže kým jedni nesmú, iní, akože ona, to isté môžu. A navyše vo videu si v parlamentnej rozprave kopla do svojich koaličných kolegov zo Sme rodina.

Poslankyne Pivková a Šuteková predtým rovnakú reformu podporovali

Bittó Cigániková sa znovu predviedla v parádnom svetle. Po stiahnutých nohavičkách prišlo zverejnenie mien „spurných“ poslancov (VIDEO)
Zdroj: FB / Jana Bittó Cigániková

„Rozhodovanie na základe známostí na krajských súdoch môže pokračovať ďalej, vďaka Za ľudí a Sme rodina,“ napísala v úvode statusu Bittó Cigániková, kopnúc si do svojich koaličných kolegov. „O jeden hlas neprešla druhá časť súdnej mapy, teda reforma krajských súdov. Dôvodom je samozrejme Sme rodina, na ktorú sa v tomto Smer, Hlas a extrémisti môžu vždy spoľahnúť,“ dodáva Bittó Cigániková, podľa ktorej ešte aj vystúpili spôsobom, že osobne zaútočili na vlastnú koaličnú ministerku, na čo nadšene tlieskala spomínaná opozícia. „To nikoho neprekvapilo. Čo ma ale prekvapilo, sú kolegyne Pivková a Šuteková (Za ľudí), ktoré predtým rovnakú reformu podporovali a teraz ju nedokázali ani pustiť do druhého čítania,“ konštatuje poslankyňa za SaS.

Viete, aké nekresťanské peniaze zarábajú europoslanci? Ak máte slabšie srdce, TOTO radšej ani nečítajte a nepozerajte (VIDEO)

„A prekvapil ma aj dôvod pani Pivkovej, ktorá pri odchode z rokovacej sály nahlas naliehala na kolegyňu Marcinkovú, aby ju nespomínala vo svojich verejných vyjadreniach, lebo vraj ona nehlasovala za očistu súdov z dôvodu, že jej pani ministerka „nesľúbila Bystricu“. Tak toto je už len dôvod na to, aby zostalo všetko po starom. O to viac, ak si uvedomíme, že pani ministerka verejne deklarovala aj v rámci rozpravy, že Banská bystrica bude mať samostatný obvod,“ zamýšľa sa Jana Bittó Cigániková a na samý záver dodáva: „Gratulujem týmto kolegom zo Za ľudí a Sme rodina k výkonu hodnému opozície. Aby som nebola len negatívna, úprimne musím povedať, že ma milo prekvapili OľaNO, ktorí okrem pána Gyimesiho reformu všetci podporili. Ďakujem za všetkých slušných ľudí, ktorí chcú konečne rýchlejšie súdy bez známostí a korupcie.“

Poslanec Žiak vyplakáva nad tým čo robia naštvaní Slováci. Vlastizradca, žnete len to, čo ste sami zasiali! Odkazujú mu ľudia (VIDEO)

Nádej slušných ľudí na spravodlivosť dostala vraj ďalšiu ranu

„Zatiaľ čo kolegovia zo Za ľudí sa v boji proti reformám ocitli v spolku s Kotlebom a Ficom prvýkrát, strana Borisa Kollára si z konzervovania smerákmi vytvoreného zlyhávajúceho štátu robí kampaň pravidelne,“ pridáva v ďalšom statuse sklamaná Bittó Cigániková.

  • Reforma siete nemocníc
  • Reforma národných parkov
  • Reforma súdnej mapy

„Už pri reforme siete nemocníc a národných parkov som hovorila, že vyvážať sa na limuzíne, ktorú má vďaka účasti vo vláde, a vykrikovať, že vláda vám chce ublížiť reformami, je zvrátené,“ naráža saskárka na šéfa hnutia Sme rodina a predsedu parlamentu Borisa Kollára, podľa ktorej tento stav koalície ale pokračuje.

„Mária Kolíková kvôli Borisovi a jeho strane TRIKRÁT prekopala celú reformu, delila ju a upravovala, vychádzala v ústrety, len aby si vypočula, že jej ide vlastne o realitný biznis (tomuto „argumentu“ stále nerozumiem a mohol by mi ho niekto v komentároch vysvetliť) a sudcovia sú OK, potrebujú iba nové počítače,“ vysvetľuje Jana Bittó Cigániková, podľa ktorej nádej slušných ľudí na spravodlivosť dostala ďalšiu ranu. „Bohužiaľ, oveľa väčšiu, ako sme čakali. Ale my v SaSke nie sme z cukru a nevzdáme to,“ hrdo odkazuje Bittó Cigániková.

Ľudia vás nenávidia, opovrhujú zradcami, ktorí predali ich vlasť americkej armáde! Len nech sa boja, čo si zasiali, to budú žať!

Ste Matovič v sukni. Ohovárať, ohovárať a medzi pochváliť sama seba

Bittó Cigániková sa znovu predviedla v parádnom svetle. Po stiahnutých nohavičkách prišlo zverejnenie mien „spurných“ poslancov (VIDEO)
Zdroj: FB / Jana Bittó Cigániková

Prirodzene, ľudia jej slová a činy nenechali bez komentára a v diskusii to od nich poriadne schytala. „No ruku na srdce, raz robí prieky OĽaNO, SaS, potom SaS OĽaNO, potom Za ľudí SaS, potom SaS Za ľudí, potom Za rodina OĽaNO, potom SaS Za rodinu a furt dokola. Chceli ste rozhádať nás ľudí, ale milá pani, mám pocit, že ľudia sa voči vám začínajú spájať. Odbilo vám. A už som to raz písala že ste Matovič v sukni. Ohovárať, ohovárať a medzi pochváliť sama seba,“ napísala Motyjel Motyjel. „Zvrátená je celá koalícia. A to sme si naivne mysleli, že po bačovaní Fica a Peleho už horšie byť nemôže. Ale ako vidíme, môže. Ako moja nebohá stará mama vravela pred každými voľbami – deti moje netešte sa, žiadna zmena nepríde, kým sú válovy plné. Válovy ostávajú, len svine sa menia. A plní sa to do bodky,“ pridala Mária Strečková.

„Zrazu sa môžu zverejňovať mená kto hlasoval a kto nie. Vy ste nejak všetci pomýlení. Aspoň teraz vidno čo ste zač tam všetci,“ odkazuje Marika Mária. „Ale prosím vás, mala ste zdvihnúť tú poslaneckú riť a ísť pred parlament, aby ste si vypočuli skutočnú reformu od sudcov, čo tam protestovali,“ odporúča poslankyni Oľga Jajcayová. „Výborné čiže to čo dal na internet Blaha nie je trestný čin. Tak nechápem na čo ste ako strana SaS a Olajno podávali trestné oznámenie. Vitaj v krajine Igora Matoviča. Dúfam, že teraz aj na vás podajú trestné oznámenie,“ smeje sa sarkasticky Ingrid Morvaiová. „Dievčence, noste nohavičky, aby vám neprechladla myšlienková zásobnica. Lebo pri jej prechladnutí vám vadí verejné zverejňovanie kto ako hlasoval. A keď ju nemáte prechladnutú, tak vám zrazu zverejňovanie hlasovania nevadí. Čo tak pred hlasovaním nasadiť teplé spodné prádlo, alias bombarďáky,“ konštatuje Imro Šipka.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články