18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Bezplatné poradenstvo: Právnu pomoc ZADARMO advokáti poskytnú v Nitre aj v Topoľčanoch

Slovenská advokátska komora (SAK) pripravuje pri príležitosti blížiaceho sa Dňa advokácie bezplatné právne poradenstvo pre občanov. Podujatie sa tentoraz uskutoční 26. apríla, minimálne v 13 mestách. TASR o tom informovali z mediálneho odboru komory.

„Organizovaním bezplatnej právnej pomoci pre ľudí chceme dať jasne najavo, že advokácia je v prvom rade pomáhajúce povolanie. Naším zámerom je byť vždy k dispozícii, ak niekto potrebuje právnu pomoc,“ povedal predseda SAK Martin Puchalla. Slobodná a nezávislá advokácia podľa neho úzko súvisí s ochranou základných práv a slobôd vyplývajúcich z Ústavy SR.

Aj DOHODA O SKONČENÍ PRACOVNÉHO POMERU môže byť podpísaná pod nátlakom. Ako sa brániť? Radí nitriansky advokát JUDr. Juraj Gajdoš

Bezplatné právne služby by mali advokáti poskytovať v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach, Pezinku, Novom Meste nad Váhom, Poprade, Malackách a v Topoľčanoch. K dispozícii budú v čase od 9.00 do 14.00 h.

Komora organizuje Deň advokácie pri príležitosti 33. výročia obnovenia slobodnej advokácie na Slovensku, keď bol prijatý prvý ponovembrový zákon o slobodnej advokácii.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x