-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Belousovová si poriadne kopla do šéfa SaS: Tá najhoršia škodná je Sulík a nie Matovič!

Je dobojované!? Šéf SaS Richard Sulík a predseda vlády Eduard Heger sa zrejme dohodli na zmenách v budúcoročnom rozpočte, ktorý sú liberáli ochotní podporiť, ba páči sa im aj to, že z postu ministra financií odíde Igor Matovič. Všetko teda vyzerá ideálne. Znamená to koniec vojny medzi Sulíkom a Matovičom? Alebo je to iba akési ticho pred búrkou?

Kto počúval nedávne slová lídra obyčajných ľudí tomu je jasné, že Matovič túto „potupu“ len tak ľahko nenechá a svoje vyhrážky ohľadom Sulíkovej korupcie, teda ak nejaké dôkazy naozaj má, môže naplniť. O vzťahu dvojice Sulík-Matovič má jasný názor expolitička a súčasná šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová, ktorá v statuse na sociálnej sieti poriadne „naložila“ najmä šéfovi liberálov, ktorý je, podľa nej za celý tento marazmus, ktorý sa deje na Slovensku, zodpovedný.

V SaS žiadne predčasné voľby nechcú a ani nechceli

A je to tu! My sa ich len tak ľahko nezbavíme. Koalícia funguje ďalej,“ začína Belousovové svoj statuse strohým konštatovaním. „Premiér v demisii Eduard Heger (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) na tlačovej konferencii oznámili, že sa dohodli. SaS podporí štátny rozpočet na rok 2023, hlasovať zaň budú tri koaličné strany a SaS, ktorá je akože v opozícii,“ vracia sa expolitička o pár hodín späť a pripomína, že súčasťou dohody je aj to, že ak bude rozpočet schválený, Igor Matovič podá demisiu. „Teraz je už dúfam každému jasné, že tá najhoršia škodná je Sulík a nie Matovič,“ prízvukuje bývala šéfka národniarov, ktorá ešte pripomína, že to práve Sulík, ktorý dovliekol Matoviča pred rokmi do politiky na kandidátke SaS.

Anna Belousovová je tvrdou kritičkou súčasných vládnych politikov

Sulík prvý krát akože povalil túto vládu, aby sa do nej vrátil po odchode Matoviča z postu premiéra. Sulík druhýkrát povalil de facto tu istú vládu, aby vypudil Matoviča z postu ministra financií. A určite už s Hegerom dohodli aj to, že dajú dokopy 76 poslancov a vláda bude pokračovať. Znamená to, že oni žiadne predčasné voľby nechcú a ani nechceli. Len si takto vybavovali medzi sebou účty,“ konštatuje expolitička, podľa ktorej si Sulík veľmi dobre načasoval hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde. Presne pred schvaľovaním rozpočtu! Aby mal vraj čím vydierať svojich koaličných partnerov.

Matovič si svojimi výrokmi, ale aj krokmi, robí zo Slovákov bláznov

Sulík hrá svoje úchylné politické hry s celým Slovenskom

Belousovová je presvedčená, že Sulík najskôr zahral divadlo o odchode SaS z koalície. „On však z nej nikdy skutočne neodišiel. Mal len time out, aby počkal na chvíľu, keď jeho cena vzrastie. A jeho cena bola Matovičova hlava. Ako sa hovorí: dvaja kohúti na jednom smetisku nemôžu byť. Alebo tiež dvaja blázni v jednej vládnej koalícii sa neznesú,“ píše ďalej expolitička a dodáva, že nakoniec sa teda Sulíkovi podarilo vytlačiť Matoviča z ihriska. „A o to tejto Matovičovej dvojičke išlo. Všetko ostatné, čo produkoval pred médiami, boli len kecy,“ …. tvrdo. Podstata vraj bola: tá istá vláda, len bez Matoviča.

„A uvidíte, že pani Čaputová znovu poslušne ďalší krát vymenuje vládu z tých istých politických lotrov, ktorí ničia Slovensko už vyše dvoch rokov. Lebo tak to vyhovuje Západu, tak to vyhovuje Amerike. A Slovensko a Slovákov majú v …paži,“ predpovedá Anna Belosovová v závere statusu, aby na jeho samý záver ešte dodala: „Tak, ako Sulíkov syn hrá svoje zvrhlé až úchylnej hry s deťmi na internete, keď ich núti za peniaze jesť hovná, tak isto jeho otec Sulík starší hrá svoje úchylné politické hry s celým Slovenskom a pre svoje potešenie nás napcháva svojimi politickými exkrementami.“

Belousovová si poriadne kopla do šéfa SaS: Tá najhoršia škodná je Sulík a nie Matovič!
Zdroj: FB / Anna Belousovová

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články