-2.9 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Becík: Čo najskoršie PREDČASNÉ VOĽBY a neodkladné riešenie štátneho rozpočtu (VIDEO)

Nitriansky samosprávny kraj má po 21 rokoch nového župana. Stal sa ním dlhoročný rebel a kritik vlády Branislav Becík, ktorého argumenty nie raz zarezonovali medzi ľuďmi, lebo sa ich nielenže zastával, ale bol tiež neoblomným kritikom doterajšej vládnej politiky. Neobľúbená vláda minulý štvrtok padla, Becíkov boj ale neskončil.

Branislav Becík ešte ako starosta Dvorov nad Žitavou, poukazoval na to, ako sa hazarduje s našimi poľnohospodármi a s obchodníkmi, pretože sa k nám dováža stále viac a viac zahraničných potravín a produktov. Nový nitriansky župan poukazoval na veľa zlých rozhodnutí tejto medzi Slovákmi najneobľúbenejšej vlády, preto aj jeho zjavne potešilo, že konečne padla. Zároveň ale vo videu na sociálnej sieti upozorňuje, čo je potrebné urobiť pre to, aby sa život na Slovensku obrátil k lepšiemu. A to sú predčasné voľby.

V Lužiankach neďaleko Nitry vyrastie obchodno–výrobno-skladová zóna N-Park Nitra

Potrebujeme obnoviť dôveru ľudí vo vlastnú krajinu

Nitriansky župan v kratučkom statuse tvrdí, že potrebujeme obnoviť dôveru ľudí v náš štát. „Pokiaľ v parlamente neexistuje väčšina, ktorá podporuje vládu, jediným demokratickým riešením je rozdať občanom nové karty. Vyzývam k čo najskoršiemu vyhláseniu termínu nových volieb,“ píše v statuse Branislav Becík, ktorý je aj členom strany Hlas-SD.

Becík zatrhol odchádzajúcim zamestnancom župy ich zlaté padáky

„Poslanci konečne vypočuli túžbu národa a vyjadrili jasný nesúhlas s touto vládou. Jediným demokratickým riešením je rozdať občanom karty nanovo. Potrebujeme obnoviť dôveru ľudí vo vlastnú krajinu,“ hovorí vo videu rezolútne nitriansky župan.

„A jediný možný spôsob ako to urobiť, je čo najskoršie vyhlásenie termínu nových volieb,“ konštatuje Becík, ktorý zároveň vyzýva všetkých poslancov Národnej rady, aby neodkladne začali riešiť prijatie štátneho rozpočtu na rok 2023 tak, aby sa zastabilizovali naše kraje, mestá a obce.

Rodinkárstvo?! Riaditeľka krajskej knižnice zamestnala dcéru a manžela, NSK rieši sťažnosť bývalej zamestnankyne

„Ako aj okamžite prísť s plánom na pomoc ľuďom, občanom tejto krajiny, z ktorých daní sú ako ústavní činitelia platení. Máme tu obrovský nárast cien potravín a služieb v dejinách, ľuďom hrozí prepad do pásma chudoby. Pre mňa nie je riešením zvyšovanie daní, ale aktívne sa im venovať a riešiť, pomáhať im, čo sa týka cien energií a celkových dôsledkov nárastu cien v domácnostiach,“ dodal na záver nitriansky župan Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články