7.6 C
Nitra
štvrtok, 30 marca, 2023

BARDEJOV: Okresná knižnica zriadila konzultačné stredisko pre seniorov

Okresná knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove zriadila konzultačné stredisko pre seniorov. V spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou (ČZU) v Prahe im ponúka možnosť štúdia na virtuálnej univerzite tretieho veku. Jej pilotný kurz prvého zimného semestra absolvovalo trinásť poslucháčov z radov seniorov.

Ako informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová, štúdium na virtuálnej univerzite tretieho veku trvá šesť semestrov. V októbri tu otvorili prvý kurz zimného semestra na tému Cestovanie – čo ste možno nevedeli. Prilákal celkovo trinásť poslucháčov z radov seniorov. „Seniori sa v rámci kurzu zúčastnili šiestich skupinových prednášok raz za 14 dní. Ich výučba bola v čitárni knižnice prostredníctvom multimediálnej videoprednášky. Tá bola vopred natočená vysokoškolským pedagógom pod vedením tútora, ktorý je kontaktnou osobou spolupracujúcou s Centrom virtuálnej univerzity a organizačne a technicky zastrešuje spoločné stretnutia študijnej skupinky v konzultačnom stredisku,“ vysvetlila hovorkyňa zriaďovateľa knižnice. .

Učebné materiály k prednáškam mali poslucháči prístupné cez internet po zadaní prideleného prihlasovacieho kódu. Po každej z nich vypracovali v pohodlí domova a v prípade potreby aj opakovane, online test. „Test je jednou z podmienok získania osvedčenia o absolvovaní virtuálnej univerzity tretieho veku. Ďalšou je zrealizovaná záverečná previerka nadobudnutých vedomostí,“ dodala Jeleňová s tým, že po úspešnom ukončení každého semestra univerzity získavajú poslucháči pamätný list. Po absolvovaní všetkých šiestich semestrov, pri slávnostnej promócii, absolutórium Univerzity tretieho veku pri Provozně ekonomickej fakulte ČZU v Prahe. Študijný program v konzultačnom stredisku pre seniorov pokračuje letným semestrom vo februári. Pre jeho účastníkov je pripravený kurz pod názvom Arménsko – blízke i vzdialené.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články