-2.2 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Banskobystrické SSM ponúka výpravu do albánskych „Prekliatych hôr“

Návštevníci Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici majú možnosť vydať sa v utorok (7. 9.) o 19.15 h na nezabudnuteľnú výpravu do severnej časti Albánska, do takzvaných Prekliatych hôr. Po najmenej preskúmaných horách ich prevedie v rámci akcie Cestovateľský utorok ekológ lesa a aktivista Ondrej Kameniar. TASR o tom informovala Kristína Hatarová zo SSM.
      „Pred rokmi, ešte ako chalani hľadajúci dejisko pre naše prvé veľké horské dobrodružstvá, sme na Google Earth natrafili na rozsiahlu spleť hlbokých kaňonov a drsných skalných hrebeňov, kde turisti očividne veľmi nechodili. Bolo to pravé kráľovstvo divočiny burcujúce mladícku fantáziu. V trojici sme sa tam teda vybrali na skoro trojtýždňovú, život formujúcu výpravu,“ uviedol Kameniar s tým, že albánske dobrodružstvo mu učarovalo tak, že Prekliate hory navštívil ešte trikrát. Noha turistu tam však vkročí len výnimočne.
      „Moje rozprávanie bude zhrnutím zážitkov z unikátnej divočiny Prekliatych hôr, kde sa kozy zaháňajú salvami zo samopalu a kde dodnes funguje strašná krvná pomsta, ale aj nevídaná pohostinnosť voči pocestným,“ dodal Kameniar.

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články