18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Banská Štiavnica: Deti z celého Slovenska môžu prázdniny tráviť tvorivo v múzeu

Remeselné dielne i zábavné kreatívne pátranie v múzejných expozíciách pripravilo počas jarných prázdnin Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici pre deti zo všetkých kútov Slovenska. Remeselné dielne pre školákov, ale aj rodiny s deťmi z východu, začínajú už v piatok (25. 2.) v Kammerhofe.

„V piatok to bude tkanie na doštičkách a pletenie na prstoch, v sobotu (26. 2.) zase batikovanie tašiek voskom,“ informuje SBM.
      Na budúci týždeň je pre deti zo západného Slovenska okrem už spomínaných techník pripravené aj pletenie košíkov, malé smaltovanie, výroba voskových obrúskov a výroba handrových hračiek. Program pre deti zo stredného Slovenska prinesie navyše aj tvarovanie z hliny a malé plstenie.

Okrem toho sa deti môžu zapojiť aj do zábavného kreatívneho pátrania v múzejných expozíciách. „Veľkí aj malí návštevníci, rodinné alebo školské tímy, budú mať príležitosť objavovať, hravo tvoriť, hádať a lúštiť tajomstvá múzea,“ približuje múzeum.
      Spolu s uvoľňujúcimi sa opatreniami múzejníci štartujú sezónu aj otvorením svojich atraktívnych podzemných expozícií – Banského múzea v prírode a mestskej štôlne Glanzenberg.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články