0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Banská Bystrica Na námestí SNP pribudnú desiatky fotografií zo života počas pandémie

Na banskobystrickom Námestí SNP pribudnú desiatky fotografií zobrazujúcich život počas obdobia pandémie nového koronavírusu. Výstavu fotografa Martina Baláža s názvom Osamelosť v meste si bude môcť verejnosť pozrieť do 18. novembra. TASR o tom informovala PR manažérka Stredoslovenského múzea (SSM) Kristína Hatarová.
      Cieľom výstavy je poukázať na osamelosť človeka v čase strachu a neistoty počas pandémie v meste, ktorého ulicami pred jej vypuknutím pulzoval čulý ruch. Desiatky fotografií zachytávajú rôzne miesta a obyvateľov mesta pod Urpínom počas prvej i druhej pandemickej vlny.
      „Ide o vysoko aktuálnu tému, ktorá sa dotkla viac či menej každého z nás. Aj Stredoslovenské múzeum ako pamäťová inštitúcia cíti potrebu uchovávať takéto momenty pre budúce generácie,“ vysvetlil riaditeľ múzea Marcel Pecník. Ako dodal, svedectvá o príbehoch ľudí z obdobia pandémie zozbieralo aj samotné múzeum, a to v rámci aktivity Mapovanie života.
      Výstava Osamelosť v meste je súčasťou podujatia Akadémia európskeho seniora 2021 a na Námestí SNP bude nainštalovaná v utorok (26. 10.). V rovnaký deň sa v priestoroch Thurzovho domu uskutoční aj jej vernisáž.

Zdroj: TASR

Foto: cz.wikipedia.org NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články