13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Banská Bystrica: Investície išli i do škôl a jedální, mesto rozšírilo kamerový systém

Počas uplynulých dvoch rokov mesto Banská Bystrica obnovilo Základnú umeleckú školu J. Cikkera. Vlani vymenilo okná a obnovilo historickú fasádu za 291.000 eur a v tomto roku zrekonštruovalo strechu za 158.000 eur. Informoval o tom banskobystrický primátor Ján Nosko v rámci bilancovania tohto roka.

„Do vybavenia materských škôl a školských jedální sme investovali viac ako 94.000 eur a na riešenie havarijných stavov samospráva vynaložila vyše 235.000 eur. Podarilo sa odstrániť 35 nelegálnych skládok a v budúcom roku plánujeme odstrániť skládku odpadu na Partizánskej ceste,“ zhrnul primátor.
      Mestu sa podarilo rozšíriť kamerový systém mestskej polície (MsP). Tento rok pribudlo šesť kamier a rozpracované sú ďalšie tri frekventované lokality. „Aktuálne je možné monitorovanie prostredníctvom 83 kamier v meste. Ďalších 19 kamier je umiestnených na autobusovej stanici,“ doplnil Nosko.

Od júla až doteraz sa MsP podarilo odstrániť vyše 300 dlhodobo stojacich vozidiel, vďaka čomu sa uvoľnili parkovacie miesta.
      Ako Nosko zdôraznil, tento rok si obyvatelia zapamätajú nielen ako covidový, ale aj ako rok miliónových investícií do rekonštrukcií ciest, chodníkov a mostov, revitalizácie verejných priestranstiev, výstavby športovísk či obnovy zariadení sociálnych služieb. Mesto  sa podľa neho môže pochváliť vysokou úspešnosťou pri získavaní eurofondov a mimorozpočtových zdrojov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články