24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

B. Gröhling: O návrate žiakov do škôl budeme informovať po sviatkoch

O návrate žiakov do škôl bude Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR informovať po vianočných sviatkoch. V rozhovore pre TASR to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

„Vrátime sa k fungovaniu takzvaného ‚školského semaforu‘, avšak o jednotlivých podrobnostiach návratu do škôl budeme ešte informovať pred návratom do škôl po sviatkoch,“ povedal minister školstva. Zároveň pripustil, že momentálne ešte prebiehajú stretnutia v rámci ministerstva zdravotníctva a verí, že od 10. januára 2022 sa vrátia k školskému semaforu.
      Šéf rezortu školstva pripustil, že prvý januárový týždeň bude niesť prívlastok školský. „Pretože budeme nastavovať alebo oznamovať jednotlivé pravidlá,“ povedal minister školstva.
      Žiaci druhého stupňa na základných školách a stredoškoláci na celom Slovensku prešli od 13. decembra na dištančné vzdelávanie. To, či sa k prezenčnému vyučovaniu vrátia po zimných prázdninách, ktoré trvajú od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022, nie je zatiaľ známe.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články