13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Artur Bekmatov: Lengvarský na ceste do Ománu, bude schvaľovať obmedzenia z dovolenky?

LENGVARSKÝ NA CESTE DO OMÁNU. SCHVÁLI Z DOVOLENKY NOVÉ OBMEDZENIA?Ďalším, komu sa podarilo zaradiť do panteónu papalášov súčasnej koalície je minister zdravotníctva Lengvarský.

Dnes ráno si to namieril smer Omán cestovkou, ktorá je v obľube najmä u slovenskej elity. Pikantné je na tom najmä to, že na obed zasadá vláda online. A je celkom možné, že vláda schváli nové opatrenia.

Artur Bekmatov: Lengvarský na ceste do Ománu, bude schvaľovať obmedzenia z dovolenky?
zdroj: Foto Plus 7 dní

A v rámci nej aj minister Lengvarský. Z teplučkého Ománu. Toto krásne vystihuje vzťah elít k našej republike. Pre nich spravovanie štátu nie je pocta a jedinečná šanca spraviť svet okolo seba dôstojnejším a lepším. Pre nich je to unikátna životná šanca ukázať, že sú niečo viac. A pritom sa napakovať. Vydrancovať spoločný majetok, okradnúť nás všetkých. Im môže byť jedno, čo sa s touto republikou stane. Keď bude najhoršie, zbalia kufre a odídu do zahraničia. Peňazí na to budú mať dosť.

Artur BEKMATOV: NEŽIJEME. PREŽÍVAME. Z RUKY DO ÚST

PAPALÁŠ ZA PAPALÁŠOM

Na tejto koalícii ma neprestáva udivovať ten neustály prísun persón, ktoré sú opakom toho, čo by mala politika reprezentovať – neschopákov, darebákov a hlavne arogantných ľudí, ktorým chýba elementárna súdnosť a solidarita. Zatiaľ čo my sme museli nosiť rúška všade, tak premiér – toho času minister financií – svadboval hore bez. To isté minister hospodárstva s bratislavským županom. Zatiaľ čo my sme rozmýšľali ako ďaleko od domu a do kedy môžeme vyvenčiť psa, tak predseda parlamentu si cez najtvrdší lockdown rozváža konkubínu po Bratislave. Keď nabúrajú, tak ďalšie konkubíny okolo neho behajú v nemocnici a buzerujú personál. V čase, keď sme sa do nemocnice nemohli ani len prísť rozlúčiť s našimi príbuznými zomierajúcimi na covid. Vicepremiér Hollý si pomimo karantény pendluje medzi Britániou a Bratislavou. Nakazí polku vlády, ale to nevadí – má výnimku.

Artur Bekmatov: Politiku chápem ako priestor, v ktorom môžem zmeniť veci k lepšiemu

POLITICI BY MALI ÍSŤ PRÍKLADOM

Priznám sa, po 22 mesiacoch neustálych zmien opatrení, už nemám prehľad či sa cestovať do Ománu môže, alebo nie. Či potom treba ísť do karantény, alebo nie. Ale to je v prípade Lengvarského druhoradé. Viete, ak žiadam, prosím, nútim obyvateľstvo, aby dodržiavalo opatrenia, aby znížilo mobilitu a sociálne kontakty na minimum, tak elementárnou vecou, ktorú ako politik môžem spraviť je, že pôjdem príkladom. Že budem sedieť doma a keď na každej tlačovke ako verklík opakujem, že sme v tom spolu, tak sa tak budem správať.

Lenže my v tom s Lengvarským, Kollárom, Hollým a Matovičom nie sme spolu. V tomto bahne, ktorý so sebou priniesol Covid sme spolu len my – bežní ľudia. A oni – elita – si pravidlá, ktoré oni sami určia, obchádzajú a porušujú. Posledné dni premýšľam nad tým, do kedy sa ešte oplatí živiť alternatívu s predčasnými voľbami a kedy to už bude v zásade jedno. Kedy sa dostaneme do takého bodu, že predčasné voľby by túto mizériu ukončili len o pár mesiacov/týždňov skôr.

V kresle ministra obrany sme nemali väčšieho grázla a hulváta ako dnes, konštatuje Eduard Chmelár

Ale takáto arogancia moci ma utvrdzuje v tom, že týmto papalášom netreba darovať ani deň v úrade navyše.

Artur Bekmatov, predseda Socialisti.sk

(foto: +7 dní)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články