8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Artur BEKMATOV: Darčeky mne a súrodencom nenosil Ježiško, ale Dedo Mráz

V našej rodine sa Vianoce oslavovali tradične – to znamená stromček, darčeky, kapustnica, kapor so šalátom a po večeri Tri oriešky pre Popolušku. Jediný rozdiel, ktorý som zaregistroval bol v tom, že darčeky mne a súrodencom nenosil Ježiško, ale Dedo Mráz. 

Artur BEKMATOV: Darčeky mne a súrodencom nenosil Ježiško, ale Dedo Mráz
Artur Bekmatov


V detstve som Vianoce vnímal, samozrejme, ako čas darčekov, neskôr v študentských rokoch ako čas odpočinku. S postupom času sa Vianoce pre mňa stali vzácnym a krátkym obdobím v roku, počas ktorého môžem byť s rodinou, blízkymi a môžem si dovoliť aspoň na pár dní vypustiť z hlavy všetky starosti a len si užívať pohodu v kruhu rodiny. Dnešná uponáhľaná doba totiž človeka nekompromisne tlačí jeho vlastným životom závratnou rýchlosťou. Častokrát bez toho, aby mal možnosť vychutnať si prítomnosť blízkych a radostné chvíle v kruhu rodiny. Osobne sa mi zdá, ako by sme rok 2021 vítali len pred niekoľkými týždňami, no v skutočnosti je tu už jeho záver.

Artur BEKMATOV: Darčeky mne a súrodencom nenosil Ježiško, ale Dedo Mráz
Vianoce u Artura


A sem smeruje aj moje prianie čitateľom portálu Nitranoviny. Želám im, aby sa v prvom rade náš život v nadchádzajúcom roku vrátil čo možno najviac do starých koľají – aby sme sa konečne zbavili neistoty, ktorá nás prenasleduje na každom kroku. A následne, aby v roku 2022 zažili čo najviac pokojných a radostných dní so svojimi blízkymi, kedy si môžu naplno vychutnať radosť zo života.

Artur Bekmatov, politik a publicista 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články