0.4 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Akciová spoločnosť ZTS – ŠPECIÁL plánuje investovať DO VÝROBY pásových BOJOVÝCH obrnených vozidiel CV90

 V súvislosti s projektom výroby a montáže pásových bojových obrnených vozidiel CV90 pre slovenské ozbrojené sily plánuje akciová spoločnosť Ministerstva obrany (MO) SR ZTS – ŠPECIÁL niekoľko investícií.

Akciová spoločnosť ZTS – ŠPECIÁL plánuje investovať DO VÝROBY pásových BOJOVÝCH obrnených vozidiel CV90
Vojenská technika (zdroj: fb)

Spoločnosť v rámci projektu vystupuje ako primárny priemyselný partner a jednou z hlavných priorít je vybudovanie infraštruktúry na výrobu niektorých systémov a tiež celkovú montáž a testovanie vozidla. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zákon o brannej bezpečnosti: Mobilizačná pripravenosť záloh sa zvýši

Ministerstvo ďalej uviedlo, že príprava montážnych priestorov zahŕňa betónovanie 1,7 tisíca metrov štvorcových plochy, obstaranie výťahov, žeriavov, vybudovanie skladových priestorov a výstavbu nových administratívnych a sociálnych priestorov. „Na prípravu montážnych a administratívnych priestorov bolo doteraz využitých 0,6 milióna eur. Ďalších 0,8 až jeden milión eur spoločnosť ZTS – ŠPECIÁL preinvestuje na aktivity spojené s budovaním potrebnej infraštruktúry v najbližšom období,“ dodalo MO SR.

Já občan: Česi sa už vážne chystajú na mobilizáciu! Dotkne sa mužov aj žien od 18 do 60 rokov!

„Spoločnosť ZTS – ŠPECIÁL očakáva od tohto jedinečného a historicky doposiaľ finančne najväčšieho projektu v dejinách slovenskej armády rozšírenie výroby a s tým spojené udržanie zamestnanosti, ako aj vytvorenie nových pracovných pozícií v oblasti projektového manažmentu a taktiež vývoja a výskumu obranných a bezpečnostných technológií,“ informoval Štefan Škultéty, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti DMD GROUP, pod ktorú spadá spoločnosť ZTS – ŠPECIÁL. Ako ďalej rezort informoval, v priestoroch ZTS – ŠPECIÁL bude prebiehať v spolupráci so spoločnosťou BAE Systems celková montáž, manažment celého projektu a tiež testovanie a odovzdanie vozidla CV90 slovenskému rezortu obrany a ozbrojeným silám. Spolu s projektom vznikne tiež 50 pracovných miest od výrobných a montážnych pozícií až po technicko-hodpodárske miesta, ako napríklad projektoví manažéri, procesní inžinieri alebo plánovači.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x